برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1387 100 1

جزایر فارو

جزایر فارو در دانشنامه ویکی پدیا

جزایر فارو
جزایر فارو یا جزایر فاروئه (به فاروئی: Føroyar، به دانمارکی: Færøerne، به معنی: جزایر گوسفند) نام جزایر هجده گانه ای است که به عنوان یکی از منطقه های خودگردان دانمارک شناخته می شود.
http://www.bbc.com/persian/world-48110462
این مجمع الجزایر در سال ۱۸۱۴ از نظر سیاسی از نروژ جدا شد و از سال ۱۹۴۸ به صورت استانی خودمختار از پادشاهی دانمارک درآمد. آن ها در طی این چند سال مسئولیت بیشتر مسایلشان را در دست گرفته اند؛ به جز دفاع (اگرچه دارای نگهبان ساحلی محلی هستند)، امور خارجی و دستگاه قضائی که بر عهدهٔ دانمارک می باشد.
فارو روابط نزدیک و سنتی ای با ایسلند، شتلند، اورکنی، جزایر هبرید بیرونی و گرینلند دارد. این مجمع الجزایر در انجمن اروپای شمالی به عنوان بخشی از نمایندگان دانمارک حضور پیدا می کند. شایان ذکر است که فارو عضو اتحادیه اروپا نمی باشد.
این مجمع الجزایر در شمال اروپا و منطقهٔ اسکاندیناوی، بین دریای نروژ و اقیانوس اطلس شمالی، تقریباً در فاصله ای برابر از ایسلند، نروژ و بریتانیا واقع شده است و پایتخت آن توشهاون می باشد.
عکس جزایر فارو
اتحادیه فوتبال جزایر فارو (فارویی: Fótbóltssamband Føroya) نهاد اداره کننده مسابقات فوتبال و فوتسال در کشور جزایر فارو است.
این اتحادیه که در ۱۹۷۹ تأسیس شده عضو یوفا و فیفا نیز می باشد و مقر آن در شهر توشهاون است.
مسابقات لیگ برتر فوتبال جزایر فارو، جام حذفی فوتبال جزایر فارو و سوپر جام فوتبال جزایر فارو زیر نظر این اتحادیه برگزار می شود.
پرچم جزایر فارو در ۲۵ آوریل ۱۹۴۰ پذیرفته شد.این پرچم دارای زمینه سفید و دو نوارآبی و قرمز رنگ مرکب به صورت صلیب تشکیل شده است.
تیم مل ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با جزایر فارو

جزایر فارو را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جزایر فارو   • مفهوم جزایر فارو   • تعریف جزایر فارو   • معرفی جزایر فارو   • جزایر فارو چیست   • جزایر فارو یعنی چی   • جزایر فارو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جزایر فارو
کلمه : جزایر فارو
اشتباه تایپی : [chdv thv,
عکس جزایر فارو : در گوگل

آیا معنی جزایر فارو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )