برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1442 100 1

ترینیداد و توباگو

ترینیداد و توباگو در دانشنامه اسلامی

ترینیداد و توباگو
جمهوری ترینیداد و توباگو، کشوری کوچک در آمریکای مرکزی در جنوب دریای کارائیب است. سابقه ورود اسلام به این کشور به نیمه دوم قرن دوازدهم قمری (هجدهم میلادی) می رسد، اما مهم ترین گروه مسلمان، در اواسط قرن سیزدهم قمری (نوزدهم میلادی) (بعد از ۱۲۵۴ق/۱۸۳۸م) به این کشور وارد شد. در میان این مهاجران مسلمان، شیعیانی وجود داشته اند، که در اوایل نیمه دوم قرن هجدهم میلای زمینه عزاداری امام حسین(ع) را در این کشور فراهم کرده اند. مراسم عزاداری محرم شیعیان ترینیداد به هوسای یا هوزیه شهرت دارد و در آن پیروان دیگر ادیان نیز شرکت می کنند. برگزاری این مراسم در شهر سن جیمز در شمال و منطقه سدروس در جنوب غربی جزیره ترینیداد، نشانگر حضور شیعیان در این مناطق است. بیشتر مسلمانان این کشور مذهب حنفی دارند، شماری شیعه هندی تبار نیز در این کشور زندگی می کنند. از جمعیت شیعیان، آمار دقیقی در دست نیست، پورتال اهل بیت، جمعیت شیعیان این کشور را در ۲۰۰۸ م، ۶۳،۳۹۶ تن تخمین زده و مرکز تحقیقات pew، شمار آنان را در ۲۰۰۹ م کمتر از ۷۸۰ تن گزارش کرده است.
ترینیداد و توباگو کشوری متشکل از دو جزیره در دریای کارائیب واقع در شمال آمریکای جنوبی است. پایتخت آن پرت آو اسپاین است. این کشور از دو جزیره اصلی ترینیداد و توباگو و چند جزیره کوچک تشکیل شده است. این کشور جزو مستعمرات بریتانیا بود و در ۱۹۶۲ استقلال خود را به دست آورد. ترینیداد و توباکو، در شمال شرقی ونزوئلا و در جنوب جزیرۀ گرانادا در اقیانوس اطلس شمالی واقع شده است.
در ۱۱۹۱ق/ ۱۷۷۷، در میان بردگانی که از غرب افریقا برای کار به ترینیداد و توباگو آورده شدند، عده ای مسلمان وجود داشت. این مسلمانان عموماً از قبیلة ماندینگو، ساکن در کشور سنگال، بودند که در حدود ۱۱۵۳/ ۱۷۴۰ اسلام را پذیرفته بودند. مسلمانانِ این گروه عموماً در بندر اسپانیا زندگی می کردند و به عربی سخن می گفتند.
ترینیداد و توباگو، ترینیداد و توباگو کشوری کوچک در جنوب دریای کارائیب است.
سابقه ورود دین اسلام به این کشور به نیمة دوم قرن دوازدهم/ هجدهم می رسد، اما م ...

ترینیداد و توباگو در دانشنامه ویکی پدیا

ترینیداد و توباگو
مختصات: ۱۰°۴۰′ شمالی ۶۱°۳۱′ غربی / ۱۰٫۶۶۷°شمالی ۶۱٫۵۱۷°غربی / 10.667; -61.517
همشهری آنلاین
ترینیداد و توباگو با نام رسمی جمهوری ترینیداد و توباگو کشوری متشکل از دو جزیره در دریای کارائیب واقع در شمال آمریکای جنوبی است. پایتخت آن پرت آو اسپاین است.
این کشور جزو مستعمرات بریتانیا بود و در سال ۱۹۶۲ توانست استقلال خود را به دست آورد.
رئیس حکومت در این کشور رئیس جمهور است که با رأی نمایندگان مجلس سنا برای دوره ای پنج ساله انتخاب می شود. رئیس دولت نخست وزیر است که ریاست کابینه را به عهده دارد. معمولاً رئیس جمهور رهبر حزب اکثریت در انتخابات مجلس قانون گذاری را به عنوان نخست وزیر انتخاب می کند. مجلس سنا در این کشور ۳۱ کرسی دارد که نمایندگان آن برای دوره ای پنج ساله انتخاب می شوند. مجلس نمایندگان ۴۱ کرسی دارد که اعضای آن با رأی مردم برای دوره ای پنج ساله تعیین می شوند.
عکس ترینیداد و توباگو
مختصات: ۱۰°۳۸′ شمالی ۶۱°۲۰′ غربی / ۱۰٫۶۳۳°شمالی ۶۱٫۳۳۳°غربی / 10.633; -61.333
استان توآپونا-پیارکو
فهرست شهرهای ترینیداد و توباگو
آروکا، ترینیداد و توباگو (به انگلیسی: Arouca) شهری در کشور ترینیداد و توباگو، استان توآپونا-پیارکو است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۲٫۰۵۴ نفر بوده است.
اسلام مذهب حدوداً ۶ درصد جمعیت ترینیداد و توباگو را با ۶۵٬۳۱۸ نفر تشکیل می دهد. اکثریت در ترینیداد زندگی می کنند ولی شمار اندکی نیز در توباگو هستند. اولین مسلمانان از آفریقا به عنوان برده توسط استعمارگران وارد شدند. گروه دومی در ۱۸۱۶ به عنوان گروه کوچکی از سربازان استعماری وارد شدند.
مساجد بسیاری در این کشور وجود دارد و عید فطر تعطیل رسمی است. مساجد بسیاری مربوط به جامعه احمدیه در این کشور وجود دا ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ترینیداد و توباگو در دانشنامه آزاد پارسی

ترینیداد و توباگو (Trinidad and Tobago)
موقعیت. کشور ترینیداد و توباگو مشتمل بر دو جزیرۀ بزرگ و چند جزیرۀ کوچک است، که بین دریای کارائیب و اقیانوس اطلس و در فاصلۀ اندکی از کشور ونزوئلا قرار دارد. مساحت آن ۵,۱۲۸ کیلومتر مربع و پایتخت آن شهر پورت آو اِسپِین است.سیمای طبیعی. جزیرۀ ترینیداد که بزرگ ترین جزیرۀ این مجموعه است در دهانۀ رود اورینوکو و در ۱۲کیلومتری ساحل کشور ونزوئلا قرار دارد. ارتفاعات شمالی این جزیره و نیز بلندی های جزیرۀ توباگو دنبالۀ کوه های ساحلی ونزوئلا به شمار می آیند. علاوه بر دو جزیرۀ اصلی بالا، چند جزیرک دیگر ازجمله چاکا چاکاره، مونوس، و گاسپار گرانده، و غیره که در دهانۀ شمالی خلیج پاریا واقع اند، نیز بخشی از خاک این کشور را تشکیل می دهند. مساحت جزیرک های مزبور همراه با جزیرۀ بزرگ ترینیداد روی هم ۴,۸۲۵ کیلومتر مربع است و جزیرۀ توباگو به تنهایی ۳۰۳ کیلومتر مربع وسعت دارد. کوه هایی که در شمال جزیرۀ ترینیداد قرار دارند، با شیبی تند به ساحل دریا ختم می شوند و آبشارهای زیبایی را پدید می آورند. غیر از ارتفاعات شمالی که بلندترین نقطۀ آن، کوه آریپو، ۹۴۰ متر ارتفاع دارد، دیگر اراضی جزیرۀ ترینیداد نیمه هموار است و مرداب های ساحلی متعددی در کرانه های آن دیده می شود. اقلیم این کشور گرم و مرطوب است و گاه وزش بادهای شمال شرقی به ملایمت و لطافت هوا کمک می کند. بیشتر اراضی این کشور از جنگل های بارانی انبوه پوشیده شده و زیستگاه مناسبی برای پرندگان، به ویژه فلامینگو و لک لک های سرخ، محسوب می شود.
اقتصاد. کشور ترینیداد و توباگو در زمرۀ ثروتمندترین کشورهای ناحیۀ کارائیب است و اقتصاد آن به شدت به پالایش و صدور نفت و مشتقات آن بستگی دارد. این کشور در معرض خطر کاهش ذخایر نفتی است و ناگزیر در بخش صنعت سرمایه گذاری کرده و فعالیت های اقتصادی آن بر تولید و صدور شکر، کاکائو و قهوه و توریسم متمرکز است و در عین حال نسبت به آموزش و پرورش و بهداشت و درمان توجه کامل مبذول گردیده است.
حکومت و سیاست. کشور ترینیداد و توباگو با نظام جمهوری چندحزبی و دو مجلس قانون گذاری سنا و نمایندگان اداره می شود. مجلس سنا از ۳۱ عضو تشکیل شده که همۀ آنان را رئیس جمهور، نخست وزیر، یا رهبر حزب اقلیت برمی گزینند و نمایندگان مجلس ملی را، که ۳۶ نفرند، مردم هر ۴ سال یک بار انتخاب ...

ارتباط محتوایی با ترینیداد و توباگو

ترینیداد و توباگو در جدول کلمات

ترینیداد و توباگو
پرت آواسپاین

ترینیداد و توباگو را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ترینیداد و توباگو   • مفهوم ترینیداد و توباگو   • تعریف ترینیداد و توباگو   • معرفی ترینیداد و توباگو   • ترینیداد و توباگو چیست   • ترینیداد و توباگو یعنی چی   • ترینیداد و توباگو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ترینیداد و توباگو
کلمه : ترینیداد و توباگو
اشتباه تایپی : jvdkdnhn , j,fh',
عکس ترینیداد و توباگو : در گوگل

آیا معنی ترینیداد و توباگو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )
شبکه مترجمین ایران