برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1672 100 1
شبکه مترجمین ایران

بیلی جین

بیلی جین در دانشنامه ویکی پدیا

بیلی جین
«بیلی جین» (به انگلیسی: Billie Jean) نام تک آهنگی شماره یک اثر مایکل جکسون از آلبوم تریلر (پرفروش ترین آلبوم تاریخ موسیقی جهان) است. این آهنگ توسط مایکل جکسون نوشته شده و تهیه کنندگی آن، بر عهدهٔ کوئینسی جونز بوده است.
مایکل جکسون: خواننده، ترانه نویس، آهنگ ساز، تنظیم، ترکیب، ریتم و شرکت تولیدکننده
کوئینسی جونز: تولیدکننده
گرگ فیلینگنز: ترکیب و Rhodes
گرگ اسمیت: ترکیب
بیل والدر: ترکیب، برنامه نویس
دیوید ویلیامز: گیتار
لوئیس جانسون: باس
ان دوگو چنکلر: درام
مایکل بادیکر: مقلد
جری هی: تنظیم عبارات
جرمی لوبوک:
انتشار این آهنگ از لحاظ تجاری موفقیت های زیادی را کسب کرد؛ به طوری که خیلی سریع به یکی از پرفروش ترین تک آهنگ های موسیقی سال ۱۹۸۳ تبدیل شد و در رتبهٔ نخست جداول موسیقی آمریکا، بریتانیا و چندین کشور دیگر قرار گرفت.
«بیلی جین» به عنوان یکی از بهترین آهنگ های تحول آفرین و انقلابی در تاریخ موسیقی پاپ شناخته می شود. این ترانه جوایز بسیاری، از جمله دو جایزه گرمی را از آن خود کرد. «بیلی جین» توانسته رتبهٔ ۵۸ را در جدول «۵۰۰ ترانهٔ برتر جهان برای تمام دوران ها» که توسط مجلهٔ رولینگ استون تنظیم شده است بدست بیاورد.
موزیک ویدئوی بیلی جین توانست مرزهای نژادی را در شبکهٔ ام تی وی به عنوان اولین موزیک ویدئوی یک خوانندهٔ رنگین پوست، در هم زند. گونه ای متفاوت از این آهنگ نیز به صورت سفارشی برای کمپانی نوشابه سازی پپسی صرف تبلیغات ساخته شده است.
عکس بیلی جین
بیلی جین کینگ (انگلیسی: Billie Jean King؛ متولد ۲۲ نوامبر ۱۹۴۳) قهرمان بازنشسته تنیس است وی دارای ۳۹ عنوان گرند اسلم است که شامل قهرمان زنان جهان در ۱۲ دوره مسابقات تک نفره، ۱۶ عنوان دو نفره و ۱۱ عنوان مختلط است.
وبگاه رسمی
بیلی جین کینگ در وبگاه رسمی دبلیوتی ای
صفحه در وب گاه ویمبلدون
"بیلی جین موفیت" در 22 نوامبر سال 1943 در لانگ بیچ، کالیفرنیا متولد شد. پدرش "بیل" یک آتش نشان و مادرش بتی یک خانه دار بود.
خانواده M ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

بیلی جین را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بیلی جین   • مفهوم بیلی جین   • تعریف بیلی جین   • معرفی بیلی جین   • بیلی جین چیست   • بیلی جین یعنی چی   • بیلی جین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بیلی جین

کلمه : بیلی جین
اشتباه تایپی : fdgd [dk
عکس بیلی جین : در گوگل

آیا معنی بیلی جین مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )