برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1388 100 1

اوپن استریت مپ

اوپن استریت مپ در دانشنامه ویکی پدیا

اوپن استریت مپ
اوپن استریت مپ (به انگلیسی: OpenStreetMap) یا نقشه شهری باز پروژه های مشارکتی برای ایجاد یک نقشه قابل ویرایش رایگان از جهان است. این پروژه، سال ۲۰۰۴ در لندن، توسط استیو کاست کلید خورد. هدف پروژه جمع آوری پایگاه داده ای رایگان از اطلاعات جغرافیایی در سراسر دنیا بود. حجم زیادی از داده های جغرافیایی مانند جاده ها، ساختمان ها و اماکن دیدنی می توانند به این بانک اطلاعاتی اضافه شوند. مانند سایر پروژه های مشارکتی موجود در شبکۀ اینترنت، هر کاربر می تواند با طی یک مسیر کوتاه ثبت نام کرده و در ویرایش داده ها مشارکت کند. این روش ساده امکان جذب ۱۹۰۰۰۰۰ عضو (تا ژانویه ۲۰۱۵) را در این پروژه فراهم کرده است.
نقشه ها با استفاده از داده های حاصل از دستگاه های قابل حمل جی پی اس، عکاسی هوایی، منابع رایگان دیگر یا به سادگی از دانش محلی ترسیم می شوند. هم تصاویر برداری و هم تصاویر غیربرداری تحت اجازه نامه کرییتیو کامانز قابل دریافت هستند. با تغییر مدل اجازه نامه گوگل مپس در اوایل سال ۲۰۱۲ و پیش بینی افزایش هزینۀ استفاده از این سرویس، تعداد بیشتری از کسب و کارها رو به امکاناتی آوردند که اُپن استریت مپ به صورت رایگان دراختیار آن ها قرار می داد. برای مثال می توان به فوراسکور (به انگلیسی: Foursquare) که یک شبکۀ اجتماعی مکان گرا می باشد اشاره کرد.
بنیاد ویکی مدیا در آوریل سال ۲۰۱۲ میلادی اعلام کرد که با توجه به یکی بودن اهدافش با پروژهٔ اوپن استریت مپ (فراهم آوردن دانش آزاد برای همه) و اینکه دیگر نیازی به استفاده از رابط برنامه نویسی انحصاری گوگل مپس نخواهد داشت، برای نیازهای نقشه نگاشتی خود از اوپن استریت مپ به جای گوگل مپس استفاده خواهد کرد.
عکس اوپن استریت مپ


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با اوپن استریت مپ

اوپن استریت مپ را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اوپن استریت مپ   • مفهوم اوپن استریت مپ   • تعریف اوپن استریت مپ   • معرفی اوپن استریت مپ   • اوپن استریت مپ چیست   • اوپن استریت مپ یعنی چی   • اوپن استریت مپ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اوپن استریت مپ
کلمه : اوپن استریت مپ
اشتباه تایپی : h,~k hsjvdj l~
عکس اوپن استریت مپ : در گوگل

آیا معنی اوپن استریت مپ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )