برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1616 100 1
شبکه مترجمین ایران

انکوریج

انکوریج در دانشنامه ویکی پدیا

انکوریج
انکوریج (به انگلیسی: Anchorage) شهری است در ایالت آلاسکا از کشور ایالات متحده آمریکا.
این شهر در جنوب آلاسکا و بزرگ ترین شهر ایالت آلاسکاست، و در ۱۹۱۴-۱۹۱۵ از یک ایستگاه راه آهن گسترش یافت و بعدها به واسطه کشفیات نفت و گاز به شهری بزرگ و وسیع و آباد تبدیل شد.
این شهر هم اکنون کمتر از ۳۰۰ هزار جمعیت دارد، و از منابع درآمد این شهر می توان به منابع نفتی و توریسم اشاره کرد.
دانشگاه پاسیفیک آلاسکا در ۱۹۵۹ در این شهر بنیاد نهاده شد. این شهر همچنین دارای موزه های تاریخ و هنر و دارای ۳ بیمارستان، ۱ فرودگاه بین المللی، ۳ فرودگاه داخلی، ۳ مرکز ترانزیت، ۴ دانشگاه و ۳ کالج می باشد.
عکس انکوریج
مختصات: ۶۱°۱۱′۲۳٫۵۹″ شمالی ۱۴۹°۴۹′۳۷٫۲۵″ غربی / ۶۱٫۱۸۹۸۸۶۱°شمالی ۱۴۹٫۸۲۷۰۱۳۹°غربی / 61.1898861; -149.8270139
آیوی لیگ
لیگ آیوی عمومی
انجمن دانشگاه های آمریکایی
دانشگاه آلاسکا در انکوریج (به انگلیسی: University of Alaska Anchorage) یکی از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا و واقع در ایالات انکوریج است.
http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Alaska_Anchorage
وب گاه رسمی دانشگاه
فرودگاه بین المللی تد استیونز انکوریج (به انگلیسی: Ted Stevens Anchorage International Airport) یک فرودگاه همگانی بهره برداری هوایی (۲۰۰۶) با کد یاتا ANC است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۳۲۳۱ متر است. این فرودگاه در شهر انکوریج کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد و در ارتفاع ۴۶ متری از سطح دریا واقع شده است.
کد فرودگاهی یاتا
کد فرودگاهی ایکائو
فهرست فرودگاه های ایالات متحده آمریکا


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

انکوریج در دانشنامه آزاد پارسی

اَنکوریج (Anchorage)
اَنکوریج
بندر و بزرگ ترین شهر ایالت آلاسکا در امریکا، واقع در رأسشاخابۀ کوک، با ۲۵۳,۶۰۰ نفر جمعیّت (۱۹۹۴). یکی از مهم ترین مراکز اداری، ارتباطی، و بازرگانی در بخش بزرگی از نقاط مرکزی و غربی آلاسکاست. صنایع محلی آن مشتمل است بر استخراج نفت و گاز، گردشگری، و تولید کنسرو ماهی. در ۱۹۱۴ انکوریج را با هدف ایجاد پایگاه تدارکاتی اصلی ساخت راه آهن آلاسکا به فربنکستأسیس کردند؛ در جنگ جهانی دوم، هنگامی که این شهر مرکز فرماندهی یگان دفاع از آلاسکای ایالات متّحدهشد، توسعۀ آن سرعت گرفت. در زمین لرزۀ ۱۹۶۴ این شهر به شدّت آسیب دید و ۱۱۴ نفر کشته شدند؛ این زمین لرزۀ۸.۴ ریشتری، شدید ترین زمین لرزۀتاریخ امریکای شمالی بود.

انکوریج را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی انکوریج   • مفهوم انکوریج   • تعریف انکوریج   • معرفی انکوریج   • انکوریج چیست   • انکوریج یعنی چی   • انکوریج یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی انکوریج

کلمه : انکوریج
اشتباه تایپی : hk;,vd[
عکس انکوریج : در گوگل

آیا معنی انکوریج مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )