امنه

/~Amene/

فرهنگ اسم ها

اسم: آمنه (دختر) (عربی) (مذهبی و قرآنی) (تلفظ: āmene) (فارسی: آمنه) (انگلیسی: amene)
معنی: ایمن، در امان، نام مادر پیامبر اسلام ( ص )، ( مؤنث آمن )، ایمن و بی خوف، در امن و امان، ( اَعلام ) [حدود پیش از هجرت] دختر وهب ابن عبد مناف ابن زهره و مادر پیامبر اسلام ( ص )، ( در اعلام ) نام مادر حضرت رسول اکرم ( ص )، نام مادر پیامبر ( ص )، مونث آمن به معنای بانوی نترس، زن دلیر، خانم استوار
برچسب ها: اسم، اسم با ا، اسم دختر، اسم عربی، اسم مذهبی و قرآنی

لغت نامه دهخدا

( آمنه ) آمنه. [م َ ن َ / ن ِ ] ( اِ ) اَمَنه. پشته هیزم :
از آنکه گفتم کوه خشک مرا ملک است
بخشک چوبی مالک کشید بر دارم
هزار آمَنه هیزم همه ز کوه خشک
نهاده اند در انبار و من در انبارم.
سوزنی.

آمنه. [ م ِ ن َ ] ( اِخ ) نامی است زنان عرب را و ازجمله آمنه بنت عبدالمطلب و آمنه بنت وهب بن عبدمناف زوجه عبداﷲبن عبدالمطلب مادر رسول صلوات اﷲعلیهما متوفّات 48 پیش از هجرت. و آمنه بنت ابی سفیان ، زوجه پیغامبر صلوات اﷲ علیه. و نام هفت صحابیه.
( امنة ) امنة. [ اَ م َ ن َ ] ( ع اِ ) بی بیمی. ( منتهی الارب ) ( آنندراج ) ( ناظم الاطباء ). امن ،و آن سکون قلب است. ( از اقرب الموارد ). || راستی ، ضد خیانت. ( منتهی الارب ) ( آنندراج ) ( ناظم الاطباء ). || ( ص ) آنکه بهر کس اعتماد کند. ( از اقرب الموارد ). || دین و خلق ، گویند ما احسنک امنتک. ( از ذیل اقرب الموارد ). || ج ِ امین. ( ناظم الاطباء ) .

امنة. [ اُ م َ ن َ ] ( ع ص ) آنکه بر هر کس ایمن باشد و اعتماد کند. ( منتهی الارب ) ( آنندراج ) ( ناظم الاطباء ). گویند هو امنة اذنة؛ اذا کان یأمن کل واحد و یصدق ما یسمع. ( از منتهی الارب ) ( ناظم الاطباء ). || آنکه بر وی هر کس اعتمادکند در هر کاری. ( منتهی الارب ). رجل امنة؛ مردی که هر کس بر وی در هر کاری اعتماد کند. ( ناظم الاطباء ).

امنة. [ اَ م َ ن َ ] ( اِخ ) ابن عیسی. کاتب لیث و محدث بوده. ( از منتهی الارب ).
امنه.[ اَ م َ ن َ / ن ِ / اَ ن َ / ن ِ ] ( اِ ) توده هیزم شکافته. ( لغت فرس اسدی چ دبیرسیاقی ص 158 ) ( صحاح الفرس ). پشته هیزم. ( برهان قاطع ) ( ناظم الاطباء ) ( آنندراج ). پشتواره هیزم. ( مؤید الفضلاء ). آمنه :
هیزم خواهم همی دو امنه ز جودت
جو [ چو ] دو جریب خم سیکی چون خون .
ابوالعباس ( از لغت فرس اسدی ).
هزار امنه هیزم همه ز کوه خشک
نهاده اند برانبار و من در انبارم.
سوزنی.

فرهنگ فارسی

( آمنه ) دختر وهب بن عبد مناف زوجه عبدالله بن عبد المطلب و مادر حضرت رسول اکرم ( ص ) ٠ وی در سال ۴۸ قبل از هجرت یعنی در نه سالگی پیمبر ص ( ۵۷۷ م ٠ ) بدرود حیات گفت ٠
( اسم ) پشت. هیزم پشتوار. هیزم تود. خرمن هیزم شکافته .
ازنامهای زنان عرب ازجمله نام مادرحضرت رسول، امنه، آمن، آمه: توده هیزم، پشته هیزم، پشتواره
ابن عیسی کاتب لیث و محدث بوده

فرهنگ معین

( آمنه ) (مِ نِ یا نَ ) [ ع . ] (اِ. ) مؤنث آمِن ، نام مادر حضرت محمد(ص ).
(مَ نِ یا نَ ) (اِ. ) = امنه : پشتة هیزم ، پشتوارة هیزم ، تودة خرمن هیزم شکافته .

فرهنگ عمید

تودۀ هیزم، پشتۀ هیزم، پشتواره.

دانشنامه اسلامی

[ویکی اهل البیت] آمنه. آمنه نام مادر گرامی پیامبر اکرم است.
آمنه دختر وهب بن عبدمناف است و مادر بزرگوارش «بِرِّه» دختر عبدالعزی بشمار می آمد. این دو بزرگوار در نسب شریف به کلاب بن مره بن کعب بن لوی می رسند و در واقع پدر و مادر آمنه دخترعمو و پسرعمو بوده، از خصلت های مشابه بهره می بردند. خاندان «بنوزهره» همواره در افتخارهای بزرگ قریش و حوادث پرشکوه مکه شریک بوده و برگ های زرینی از تاریخ مکه به نام افتخارآفرین آن ها مزین شده است.
عبدمناف، نیای سوم پیامبر اسلام، مغیره نام داشت و «قمر البطحاء» خوانده می شد. او در قلب مردم موقعیتی ویژه داشت. تاریخ نگاران درباره اش چنین می نویسند: «شعار او پرهیزگاری، دعوت به تقوا، خوش رفتاری با مردم و صله رحم بود. سقایت و میهمانداری حجاج بیت اللّه الحرام با فرزندان عبدمناف بود، و این منصب باشکوه تا زمان پیامبر به قوت خود باقی بود».
آمنه دختر «قمر البطحاء» (ماه مکه) نه تنها زیبایی چهره بلکه ویژگی هایی چون پرهیزکاری، مردم داری و... را نیز از پدر به ارث برده بود. «برّه»، مادر آمنه، نیز از خاندان شریف و بزرگوار «بنی کلاب» بوده. در نسب با وهب بن عبدمناف اشتراک دارد. مادر برّه، ام حبیبه نیز از همین نسب است. و از زیباترین جلوه «ارحام مطهره» بشمار می آید.
آن چه بیش از هر چیز آدمی را جاودانه می سازد، صفات نیک و اخلاق شایسته اوست. ویژگی های اخلاقی افراد نشان دهنده عظمت شخصیت آنان است. برجسته ترین این صفات از زبان عبدالمطلب، پیر بطحاء بیان می شود.
عبدالمطلب، قبل از خواستگاری آمنه، نزد عبدالله ، جوان برومند و زیبای بنی هاشم، آمد و چنین گفت: «پسرم آمنه دختری است از خویشان تو و در مکه مانند او دختری نیست» و سپس فرمود: «فواللّه ما فی بنات اهل مکّة مثلها لانّها محتشمةٌ فی نفسها طاهرةٌ مطهرةٌ عاقلةٌ دَیّنَةٌ؛ سوگند به عزت و جلال خداوند، که در مکه دختری مثل او (آمنه) نیست. زیرا او با حیا و ادب است و نفسی پاکیزه دارد و عاقل و فهیم و دین باور است».
بینش عمیق و عفت و پاکی این بانو چنان بود که تاریخ چنین می نویسد: «او (آمنه) در آن روز، از نظر نسب و ازدواج، بافضیلت ترین دختران قریش بود».
از صفات برجسته دیگر این بانو ساده زیستی و دوری از جلوه های مادی است. به گونه ای که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید: «انّما انا ابن امرأة من قریش تأکل القدید؛ همانا من فرزند زنی از قریشم که گوشت خشکیده می خورد».

[ویکی الکتاب] آمنه. معنی أَمَنَةً: ایمن و آسوده
ریشه کلمه:
امن (۸۷۹ بار)

[ویکی فقه] آمنه (ابهام زدایی). آمنه ممکن است اسم برای اشخاص ذیل باشد: • آمنه بنت وهب، آمِنه، بنت وَهْب (د ۴۶ قبل از هجرت/۵۷۶م)، مادر پیامبر (صلی الله علیه وآله وسلم) و محترم ترین بانوی قریش• آمنه بنت ابان، آمِنه، بنت ابان بن کلیب بن ربیعة بن عامر، از قبیلۀ بنی ابان و از زنان بلندآوازۀ دورۀ جاهلیت عربستان• آمنه بنت الهدی صدر، سیده آمنه صدر (متولد کاظمین در سال ۱۳۵۷ ق./۱۹۳۷ م.)، دختر آیت الله سیدحیدر صدر• آمنه بنت شرید، از زنان نام آور شیعی کوفه و همسر عمرو بن حَمِق خُزاعی (د ۵۰ق/۶۷۰م)• آمنه علوی اصفهانی، آمنه طباطبایی علوی، از زنان دارای اجازه روایت شیعه• آمنه قزوینی، از زنان عالمه و دارای اجازه روایت شیعه
...

[ویکی شیعه] آمنه (ابهام زدایی). آمنه ممکن است به یکی از اشخاص زیر اشاره داشته باشد:

[ویکی الکتاب] معنی أَمَنَةً: ایمن و آسوده
ریشه کلمه:
امن (۸۷۹ بار)

«أَمَنَةً» از مادّه «أمْن» به معنای ایمنی است و «نُعاس» به خواب سبک گفته می شود.

جدول کلمات

آمنه
پشته هیزم, توده هیزم

پیشنهاد کاربران

شیر زن ( در امان مانده ) نام مادر حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم
پشته ی هیزم
آمنه خانمی دلیر و زیبا شجاع و نترس
آمنه آیا مساوی است با عامنه ( مونث عامن ) یا مساوی است با امن ( الف همراه با همزه وصل ) پس حروف عربی ۲۸ حرف است ۲۷ حرف بعلاوه همزه . اگر همزه حرف نبود همزه استفهام با هل استفهام چه فرقی دارد.
آمنه ( عربی ) نام مادر پیامبراسلام ( ص ) ، مونث آمن به معنای بانوی نترس، زن دلیر، خانم استوار .
آمنه : اعتماد به نفس . شجاع . با ایمان . امنیت .
آمنه : بانوی با ایمان و درستکار و با صداقت . راستگو . . بانوی با صدق و ایمان .
آمنه : آمنه نام مادر پیامبر اسلام حضرت محمد ( ص ) ، مونث آمن به معنای بانوی نترس، زن دلیر، خانم استوار .
آمنه : وفادار، مخلص
آمنه : آمنه به معنی امانت، امان، امانت، وفادار به عهد ، ایمن و بی خوف ، بانوی شجاع و نترس
، بانویی که به خدا ایمان دارد و در پناه خداست .
نام زنانه و زیبای آمنه دارای دو تلفظ و دو معنی می باشد به شکل زیر :
- آ ، حرف اول کلمات آغاز ؛ اول ؛ آخر ؛ ازلی و ابدی. پسوند مِنه صفت ملکی ست و به معنای مال من. لذا از دیدگاه والدین بصورت مفرد ( بخصوص از دیدگاه پدر ) این نام به معنای زیر بوده است : این دختر آغاز و اول و آخر من است . ازلی و ابدی من ست. پسوند مِنه در زبان یکی از اقوام ماد یعنی کرد های امروز بخصوص کرمانشاهی همین معنا را داشته و دارد که بیان شد. همانطور که با ورود دین اسلام خیل وسیعی از پیروان آئین زرتشت از سمت شرق بسوی هندوستان مهاجرت کرده و در آنجا سکنا گزیده اند، این احتمال بسیار قوی و قریب به یقین است که پس تصرف اگباتانه ( نزدیک همدان امروز ) توسط هخامنشیان و سرنگونی آخرین پادشاه ماد، خیل وسیعی از اقوام ماد از سمت غرب بسوی سرزمین های شام و حجاز و کنعان ( در اصل کانا آن به معنای کانه یا خانه آن ) مهاجرت نموده و در آنجا ها سکنت گزیده بوده باشند. در این همین زمینه نام پیامبر اسلام یعنی محمّد با حروف لاتین به شکل زیر نوشته می شود که دارای دو تلفظ و دو معنای مختلف می باشد :
...
[مشاهده متن کامل]

الف - Mo hamm ad با تلفظ مو همّ آد به معنای من هم آد هستم یعنی به قوم عاد تعلق دارم .
ب - Mo ham mad با تلفظ مو هم ماد به معنای من هم ماد هستم یعنی به قوم ماد تعلق دارم. لذا این نام در مراحل اولیه پیدایش خود در زبان و در سرزمین حجاز به معنای ستوده شده نبوده است بلکه به معنای تعلق داشتن یا به قوم عاد و یا به قوم ماد. بر اساس تلفظ و معنای بند ب ، این احتمال شاید بسیار قوی و نزدیک به حقیقت باشد که سلسله اجداد پیامبر اسلام به مهاجرین قوم ماد در سرزمین حجاز برسد.
- آم نه یا آمی نه ؛ از دیدگاه و به زبان والدین به معنای زیر بوده است : این دختر ما عام نیست بلکه خاص ، یا اینکه این دختر ما عامی نمی باشد بلکه خاصی.
نام پدر پیامبر اسلام عبدالله بوده است که نشانه آشکار و بارز این حقیقت و واقعیت می باشد که قبل میلاد پیامبر در بین قوم عرب و بخصوص قبیله بنی هاشم طاعت و بندگی و عبودیت به الله مرسوم بوده است، لذا آیه قرآنی ؛ من انس و جن را نیافریدم الا یعبدون ( مگر یا بلکه برای طاعت و بندگی ) برای اولین بار از آسمان نازل نشده و توسط جبرئیل ( در اصل و ریشه بصورت گبری ایل یا جبری ایل به معنای ایل گبریان یا جبر گرایان بوده است و نه یک فرشته ) در قالب وحی به گوش سر مبارک پیامبر اسلام ابلاغ نگردیده است بلکه ریشه این آیه روی کره زمین و در فرهنگ و بینش و باور قبیله بنی هاشم موجود بوده است.
در پایان با احترام کامل و فرود آوردن سر تعظیم و فروتنی و تواضع در پیشگاه والای پیروان موئمن و نیک پندار و نیک گفتار و نیک کردار دین اسلام و شیعیان و سُنیان ایرانی ، بر اساس بینش و باور فردی من، خداوند متعال ( البته خدای حقیقی و واقعی و مطلق و بیکران علمی که اول و وسط و آخر و ظاهر و باطن همه چیز و همه کس است و نه خدای آئینی و دینی و مذهبی و فرقه ای و حلقه ای که فقط یک لفظ یا واژه و یا کلمه در زبان و ادبیات و یک مفهوم و یک ایده محض و انتزاعی در فهم و عقل یا خرد نظری انسان از باستان تاکنون بیش نبوده و نمی باشد ) در طول تاریخ پیدایش انسان روی کره زمین تاکنون هیچ انسان هایی را در بین اقوام یهود و عرب و عجم و هیچ قوم دیگری تحت عناوین سوشیان و منجی و ناجی و نبی و رابی و پسر و رسول و ولی و والی و هر گونه عنوان دیگری برای تربیت و هدایت معنوی بشر انتخاب و اعزام و ارسال ننموده و در گوش سر هیچ انسانی یک جمله یا جملاتی را تحت عنوان آیه و آیات نجوا و زمزمه نکرده است چه بطور مستقیم و بدون واسطه و چه غیر مستقیم یا باواسطه. آئین یکتا پرستی از طرف خداوند متعال و به امر وی و از آسمان در جهت رقابت و مقابله و مبارزه با آئین های بت پرستی نازل نشده و بر وجود انسان تحمیل نگردیده است بلکه بر خاسته از دل و زمینه های غنی آئین های بت پرستی بوده و فرزند راستین و وارث بر حق و ادامه دهنده راه و کمال نهائی آنها می باشد. لذا این دو نوع آئین پرستشی در پیشگاه بیکران خداوند متعال که هیچ چیز و هیچ کسی در خارج یا بیرون از آن نه وجود دارد و نه می تواند وجود داشته، هردو هم سطح می باشند و هیچکدام از هیج گونه ارجحیت و برتری و امتیاز خاص و ویژه ای نسبت به دیگری برخوردار نبوده و نمی باشد و نخواهد بود. همچنین تکالیف سنگین و اعمال دست و پاگیر و بازدارنده رشد و نمّو و بلوغ قوای ادراکی فهم و عقل انسان و کند کننده احساسات و عواطف و افکار و خیالات و در عوض تقویت کننده اوهامات و ابهامات خرافات از قبیل ستایش و پرستش ؛ نیایش و مناجات ؛ دعا و عبادات ؛ طاعات و بندگی ؛ تسبیح و ذکر ؛ احداث معابد و قربانی حیوانات در اطراف آنها ؛ زیارت اماکن به اصطلاح مقدسه ؛ تعیین قبله گاه و اوقات شرعی از طرف خداوند متعال و به امر وی و از آسمان نازل نشده و بر هستی و وجود انسان تحمیل نگردیده اند بلکه جملگی میراث دوران حاکمیت آیین های بت پرستی بوده و از طرف بنیانگذاران ادیان و مخترعین یوغ های سنگین و سبک شرایع دینی اقتباس گردیده و بر روی گردن و دوش و گرده پیروان نهاده شده شده اند و آنهم با هدف و قصد و نیت و انگیزه باطنی زنده نگاه داشتن نام و نشان و اثر خویش در ذهن و زبان و خط انسان بخصوص پیروان و در حافظه یا خاطره تاریخ و آنهم نه به تبعیت و پیروی از امر و کلام خداوند متعال بلکه متاثر از پرتو های وسوسه گر نور ظلمانی آتش سوزان شهوت غریزه طبیعی نام آوری و شهرت طلبی در سطوح زندگی های ابتدایی ایلیاتی و طایفه ای و قبیله ای و قومی در اعصار و شرایط مختلف تاریخ.
خداوند متعال همیشه و بطور دائمی در لحظه جاودانه حال که طول آن در علم فیزیک برابر با زمان پلانک یعنی ۱۰ بتوان منهای ۴۳ می باشد، وجود داشته و دارد و خواهد داشت. زمان های گذشته جملگی توسط لحظه حال رقم زده شده و گذشته اند و دیگر وجود ندارند و زمان های آینده هم وجود ندارند بلکه لحظه به لحظه در حال آمدن هستند. منظور اینکه خداوند متعال در اعصار نوآه ( نوح ) و آبراهام ( آبراهام ) و موسا ( موسی ) و بودا ( در اصل : بود ده ) و زرتشت ( در اصل : زاراتُسترا و زوروآسترا ) و ایسا ( عیسی ) و محمد مثل پیروان این آئین ها و ادیان در سطوح بالای پیشوائی و مرجعیت تقلید پرسه نمی زند بلکه جاودانه در لحظه حال در قالب واحد و یگانه کلی کیهانی یا جهانی ( بطور یکسان و برابر در محتوای هرکدام از کیهان ها یا جهان های متناهی و مساوی و موازی و بیشمار ) و بطور همزمان در قالب های جزئی کثیر و فراوان و گوناگون زنده نباتی و حیوانی و انسانی مشغول زندگی است.
لذا خداوند متعال تنها اول و آخر ( هو الاول و الآخر ) نمی باشد بلکه وسط اول و آخر هم می باشد با فرمولبندی کلامی بصورت : هو الاول و الوسط و الآخر.

آمنه مظهرزیبایی کاملوپخته شجاعونترس نجیب وباهوش دلیروقابل اعتمادوالبته جذاب ودوستداشتنی وتودل برو
نام مادر پیامبر اسلام
من تعجب میکنم چطوری میگید این اسم عربیه در صورتی که آ حرف الفبای فارسیه
( ( ( ( ( ( ( ( ( آمنه زهرا ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) یک اسم ترکیبی شیک دخترانه با آمنه زهرا است که اگر آرزوی دکتر یا پرستار و مهندس و استاد دانشگاه شدن دخترتون رو دارید و دوست دارید یک اسم شیک و بزرگ و دهن پر کن باشه حتما از نامگذاری این دو اسم ترکیبی در کنار هم غافل نباشید که برکت های زیادی تووی روح و روان دختر و زندگیتون میگذاره و فرشته ها و ملائکه دور سر دخترتون و زندگیتون و زندگیش میچرخن و ازش نهایت مواظبت و مراقبت رو میکنن
...
[مشاهده متن کامل]

_____________________
معانی:::::::
آمنه ی سفید و روشن و نورانی
زهرای بی خوف زهرای نترسزهرای شجاع زهرای استوار زهرای شجاع زهرای مورد امنیت واقع شده ی زهرای در پناه خدا
روی هر زنی اسم ترکیبی اینچنینی بیاد چنان اعتماد به نفسی توی زندگی پیدا میکنه که هیچوقت از سختی ها و مشقت های زندگی شونه خالی نمیکنه و همیشه محکم و استوار راهشو میره
معنی ترکیبی شون میشه :::::::::: شجاع نورانی
یعنی نترسی که همه در کنارش احساس امنیت می کنند مگر میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شجاع نورانی دلیر نورانی استوار نورانی
_________________________
Amane_Zahra
( آمنه زهرا )
اسمی هست که هم مادر حضرت محمد تووشه هم دختر حضرت محمد تووشه
اسم با مسما و اسم بابرکت و عالی هست که مورد اقبال خدا و ائمه و انبیاء هستش
_______________________
ما با اسم گذاری این چنینی ثابت میکنیم که دوستدار و محب اهل بیت و انبیا خدا هستیم
جدای این اثبات
فرشته ها و ملائکه های زیادی برای محافظت و مراقبت از دخترمون دور سرش و پیرامونش جمع میشن
و هم دختر و هم پدرش رو بخاطر نامگذاری این اسم مورد تحسینش قرار میدن

با سلام
اسم اولین دختر خودم را �آمنه زهرا� گذاشتم
یعنی زهرای ایمن یعنی زهرای نترس و شجاع یعنی زهرای ایمنی دهنده و زهرای ایمنی بخش
زهرایی که در پناه خدا و زهرای بی خوف و هراس و زهرای امانتدار می باشد
آمنه : ایمن، در امان، نام مادر پیامبر اسلام ( ص ) ، ( مؤنث آمن ) ، ایمن و بی خوف، در امن و امان .
کلمه ( أمنه ) با فتحه همزه و فتحه میم و نیز فتحه نون به معنای آرامش خاطر از جهت داشتن امنیت است. ( تفسیر المیزان )
فرزانگی و فرهیختگی ( عاقله ) :
فهیم بودن از صفات و ویژگی های اولیای الهی است. عبدالمطلب آمنه را با کلمه عاقله ستوده است. آمنه عقیله عرب، در فهم و کمال بی نظیر بود. سخن این بانوی بزرگ در هنگام مرگ، نشان دهنده میزان خرد و درک اوست.
...
[مشاهده متن کامل]

او به فرزندش حضرت محمد صلی الله علیه و آله می گوید: هر زنده ای می میرد، هر تازه ای کهنه می شود، هر گروهی فانی می شود و من می میرم؛ اما یاد من همیشه هست. من خیر به جای گذاشتم و مولود مطهری ( چون تو ) زادم .

آمِنَة بنت وَهْب ( درگذشت ۴۶ قبل از هجرت/۵۷۶م ) مادر پیامبر اکرم ( ص ) و همسر عبدالله بن عبدالمطلب بود. آمنه، در سال هفتم پس از عام الفیل، فرزندش، محمد را برای زیارت قبر پدرش، عبدالله و نیز دیدار با دایی
...
[مشاهده متن کامل]
های عبدالله که از بنی نجار بودند، به مدینه برد او در بازگشت از این سفر، در محلی به نام �ابواء� در نزدیکی مدینه درگذشت و همانجا دفن شد.

آمنه: آمنه ( عربی ) نام مادر پیامبر ( ص ) ، مونث آمن به معنای بانوی نترس، زن دلیر، خانم استوار .
آمنه : آمنه مؤنث آمِن ، نام مادر حضرت محمد ( ص ) .
آمنه: قابل اعتماد، قابل اعتماد، مطمئن، امانت دار، قوی، امانت دار و قابل اعتماد.
آمنه : آمنه نام مادر پیامبر ( ص ) ، آمنه ( عربی ) مونث آمن به معنای بانوی نترس، بانوی دلیر ، خانم استوار .
آمان : /amāne/ آمان ( عربی ) 1 - بی بیم شدن، بی ترس؛ ایمن؛ 2 - حفاظت، عنایت؛ 3 - زنهار، پناه؛ 4 - ایمنی، آرامش.
آمانه : /amāne/ آمانه ( عربی ) 1 - اطمینان و آرامش قلب.
آمنه : /āmene/ آمنه ( عربی ) ( مؤنث آمن ) 1 - ایمن و بی خوف، در امن و امان؛ 2 - ( اَعلام ) [حدود 46 پیش از هجرت] دختر وهب ابن عبد مناف ابن زهره و مادر پیامبر اسلام ( ص ) .
...
[مشاهده متن کامل]

اسمهای آمان ، آمانه ، آمنه با همین معانی ذکر شده مورد تایید ثبت احوال ایران برای نامگذاری دختر است .

آمنه : آمنه ( مؤنث آمن ) 1 - ایمن و بی خوف، در امن و امان؛ 2 - ( اَعلام ) [حدود 46 پیش از هجرت] دختر وهب ابن عبد مناف ابن زهره و مادر پیامبر اسلام ( ص ) .
امیرعلی بهترین اسم که بیشترین اسمی هست که در ثبت احوال ثبت شده
آمنا : /āmanā/ آمنا 1 - صورت دیگر آمنه؛ 2 - امین شده؛ 3 - زن ایمان آورنده.
آمنه : /āmene/ آمنه ( عربی ) ( مؤنث آمن ) 1 - ایمن و بی خوف، در امن و امان؛ 2 - ( اَعلام ) [حدود 46 پیش از هجرت] دختر وهب ابن عبد مناف ابن زهره و مادر پیامبر اسلام ( ص ) .
...
[مشاهده متن کامل]

آمندا : āmendā ( عربی - ایرانی ) آمِندا به معنی مادر استوار ، مادر ایمان آورنده ، مادر ایمن و بی خوف ، مادر شجاع ونترس ، مادری که امنیت و سلامتی و آرامش دارد ، مادری که آرامش خاطر دارد ، مادری که ایمنی و آرامش دارد.

آمنه یکی از بهترین اسمای جهان من به خودم افتخار میکنم که اسمم آمنه است آمنه یعنی دوست داشتنی شجاع با حیا امن ایمن آمنه یه قهرمان
بیتا بهترین اسم دنیا و قشنگ ترین اسم دنیاست که من به اسم قشنگ خودم افتخار می کنم
امنه یکی از اسمی های برتر در اسلام است آمن است
دور گران بها
یعنی: شجاع، با تحمل، نترس، قوی، باهوش، اُمید وار، دلسوز، صبور و . . .
خلاصه هرکی که اسم ( امنه ) را دارد انگار بهشت دارد 😍😡
آمنه به معنی اطمینان بخشیدن ، ایمن ، امنیت ، ایمان ، امینا ، مومن ، وفاداری ، ایمن بودن ، اعتمادبه نفس ، دلیر وشجاع .

اسم های آمنه، صدیقه، فرشته، فرزانه خیلی قشنگه
اسم آمنه، فاعل مصدر امن است به معنی امنیت دهنده، ایمنی بخش.
همسری مهربان دلسوز فداکارباتحمل عشق من
من فکر میکنم مانند نام خود ان بخش از حالت نفسانی که مربط به جنگجو و بهشی که مربوط به مادری است بسیار قویست
و همینطور به موقع رعوف و مهربانم ولی هر گز اجازه ندادم کسی به حریم خودم و خانوادم سوء نظر داشته باشه. در مورد فرزندانم هم حامی خوبی هستم. برای دوستانم هم همیشه امن بودم
امنه شایدتوذهن بعضیا اسم بی کلاسی باشه ولی معنی زیبایی داره ومادرحضرت محمد ( ص ) هست زن دلیر وپاکدامن
بنابر گفته دیگران مهربان دلسوز و خصوصیت اصلی پاکدامنی باحیا خوش اخلاق و میشه گف تمام خوبی ها برگرفته از این اسم هستن البته ب گفته بقیه
ینی مهربان ، دلسوز ، شجاع ، نترس ، قوی ، استوار ، اصلا . . . . . لیدی منه دیگه 💖
به نظر من اسم آمنه اسم بسیار زیبایی است چون معنای امن و امان امانتدار بسیار زیبا آرام لطیف پر معنا و. . . همه ی اینها تقدیم به مادر عزیزم😊😊😊
بدون ترس الحق ک بدون ترسم
آمنه : آمنه نام مادر پیامبراسلام ( ص ) - مطمئن - مورد اعتماد - سالم _ شجاع وبدون خوف وترس.

آمنه : در امن وامان خدا - در پناه خدا . ایمان آورنده به خدا و هدایت شده وامین ودرستکار و راست گفتار وشجاع و صبور و مهربان ودلسوز و خیرخواه وباسیرت نیکو و خوش اخلاق و با گذشت و باایثار .
معرفی آمنه امیدی نخبه ی قرآنی و. . .
آمندا : هم به معنای مادردلیرواستوار ونترس وشجاع است. آمن دا
آمنه خیلی اسم زیبا وبامعنای زیبایی هم هست.
عاشق اسم آمنه وفاطمه ومهدیه ومرضیه وزهرا وحسنا هستم چون ازلحاظ ظاهرولفظ ومعنا واقعا زیبا وبامعناهستند .
آمنه یکی از اسم های برتر در اسلام است که من به اسمم افتخار می کنم
امنه یعنی مهربان، دلسوز، شجاع، قلب پاک، قوی ، باایمان
تمام کسانی که نامتان امنه است خدا پشت و پناهتان باشد😘😘😘😘

مهربان
دلسوز
الحق که بانوی نترس و بی خوفم . استوار خلاصه امنه ها در اوج قدرت فروتن و مظلومـاند
زن دلیر; - )
روی هر زنی بیاد دلیر و مقاوم میشه. درست مثل من
نترس و شجاع. 💪❤
نترس شجاع ایمن✊😡
زن شجاع
در امن و امان.
بی خوف و ایمن.
نام مادر گرامی پیامبر صلی الله علیه وآله.

جای امن نام مادر حضرت محمد ( ص )
مشاهده ادامه پیشنهادها (١٠ از ٥٧)

بپرس