برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1558 100 1
شبکه مترجمین ایران

التهاب مفصل

التهاب مفصل در دانشنامه ویکی پدیا

التهاب مفصل
التهاب مفصل یا آرتریت (به انگلیسی: Arthritis) به برافروختگی مفصل که با ورم و درد و محدودیت حرکت همراه است، گفته می شود. فرهنگستان زبان فارسی برای آرتریت، واژه های بندآماس و مفصل آماس را تصویب کرده است.
کلینیک آنلاین روماتولوژی
این التهاب و درگیری می تواند عاملی عفونی داشته باشد مانند آرتریت عفونی توسط استافیلوکوک طلایی و تب حاد روماتیسمی (استرپتوکوک) یا عاملی مزمن مانند آرتروز. آرتریت غیر عفونی در آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) و نقرس، آرتریت ری اکتیو و آرتروز نیز دیده می شود. آرتریت می تواند یک مفصل یا هم زمان چند مفصل (پلی آرتریت) را درگیر کند. آرتریت می تواند در یک مفصل عودکننده باشد یا مرتب از مفصلی به مفصل دیگری تغییر مکان دهد (مهاجر). گاهی آرتریت صبحگاهی است یعنی صبح ها موقع بیدارشدن از خواب مفصل خشک و دردناک است. معمولاً مفصل درگیر دردناک، متورم و ملتهب است و محدودیت حرکتی دارد. در آرتریت اغلب سطح مفصلی و غضروف مفصلی درگیر هستند.
درمان التهاب مفصل بستگی به عامل ایجادکننده دارد. معمولاً ورزش های استقامتی سبک، فیزیوتراپی و رژیم غذایی غنی از کلسیم بخشی ازدرمان را تشکیل می دهند. برای ناراحتی خفیف، استفاده از داروهایی نظیر آسپیرین ممکن است کافی باشد. در موارد شدید برای کاهش التهاب مفصلی از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی، گاهی تزریق کورتون به داخل مفاصل مبتلا و به ندرت داروهای سرکوبگر دستگاه ایمنی نظیر متوترکسات ممکن است استفاده شود. برای تخفیف درد مفصلی از گرم کردن مفصل استفاده کنید. برای این منظور استفاده از آب داغ، جریان های گردابی، لامپ های گرمایی، امواج فراصوت یا دیاترمی همگی مؤثرند.
سیسیل مبانی طب داخلی. تهران ۲۰۰۴
عکس التهاب مفصل


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

التهاب مفصل در دانشنامه آزاد پارسی

اِلتهاب مفصل (arthritis)
اِلتهاب مفصل
اِلتهاب مفصل
اِلتهاب مفصل
التهاب مفصل، با درد، تورّم، و محدودیت حرکت همراه است. علت های گوناگونی موجب التهاب مفصل می شود، ازجمله نقرس، عفونت، و آسیب مفصل. سه نوع شایع التهاب مفصل عبارت اند از آرتریت روماتوئید، اُستئو آرتریت، و التهاب چرکی مفصل.

التهاب مفصل را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

مسیحا
آرتریت

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی التهاب مفصل   • مفهوم التهاب مفصل   • تعریف التهاب مفصل   • معرفی التهاب مفصل   • التهاب مفصل چیست   • التهاب مفصل یعنی چی   • التهاب مفصل یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی التهاب مفصل

کلمه : التهاب مفصل
اشتباه تایپی : hgjihf ltwg
عکس التهاب مفصل : در گوگل

آیا معنی التهاب مفصل مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )