برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1538 100 1
شبکه مترجمین ایران

آینور

معنی اسم آینور

اسم: آینور
نوع: دخترانه
ریشه اسم: ترکی,عربی
معنی: آینور، نور ماه، نورانی مثل ماه، روشنایی ماه، دختری که چهره اش مانند ماه زیبا و درخشان است

آینور در دانشنامه ویکی پدیا

آینور
آینور روح هایی جاودان اند که قبل از خلقت در جهان های افسانه ای جی. آر. آر. تالکین می زیستیدند. این نژاد، اولین موجودات خلق شده اندیشهٔ ارو ایلوواتار هستند.
والار
سیلماریلیون
قبل از خلقت، ایلوواتار آینور یا مقدسان را خلق کرد. این اسم کوئنیایی از ریشه الفی آیان (به انگلیسی: ayan) به معنی احترام یا رفتار آمیخته با احترام است. آینور (به انگلیسی: Ainur) از بعد از خلقت در متون الفی فقط به صورت جمع ظاهر می شود. این به این معنی است که فقط هابیت ها و انسان ها از اسم مفرد آینو استفاده می کنند.
هستی توسط آواز آینور یا آینولینداله خلق شد، این آهنگ توسط آینور در پاسخ به آهنگ های معرفی شده توسط ارو سروده شد. این جهان، ائا و زمین نیز آردا نامیده شد. آنهایی از آینور که برای خلقت احساس نگرانی کردند وارد آن شدند؛ و تبدیل به والار و مایار شدند، نگهبانان خلقت.
ملکور زمین را برای خودش ادعا کرد. برادر او مانوه و تعدادی دیگر از والار تصمیم به روبرو شدن با او گرفتند. بیشتر دنیا به خاطر کشمکش بین والار و ملکور ناقص شد. طبق سیلماریلیون، والار و مایار (با کمک تولکاس، کسی که آخرین والار بود که به خلقت وارد شد) قادر به تبعید مورگوت، کالبد فیزیکی ملکور، به مکانی باطل شدند. ملکور به عنوان بزرگترین آینو شناخته می شد و در دوران اول به اولین پادشاه تاریکی تبدیل شد. همچنین سائورون که یکی از مایار بود به عنوان قدرتمندترین خادم ملکور شناخته می شد و پس از سقوط اربابش و پایان دوران اول، به دومین پادشاه تاریکی تبدیل گشت.
آینور روح هایی جاودان اند که قبل از خلقت در جهان های افسانه ای جی. آر. آر. تالکین می زیستیدند. این نژاد، اولین موجودات خلق شده فکر ارو ایلوواتار هستند.
آینور دوغان (به ترکی: Aynur Doğan)، خواننده و موسیقیدان زن کرد اهل کشور ترکیه است.
پایگاه اینترنتی شخصی آینور دوغان.
بلوز کوهستان
صدای کردها در جهان جدید، سان فرانسیسکو کرونیکل، ۱۷ ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آینور را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

EXO.L...
ماه نورانی...
خوش قدم
به معنی مهتاب و روشنایی
آینور
آینور ب معنیه نور ماه
محمداحمدی
ناجیه رو معنی کنید و اسم آینور خیلی قشنگه خواهرزاده مو آینور گذاشتیم اسم شو یعنی نورماه واقعا نورماه است

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آینور   • مفهوم آینور   • تعریف آینور   • معرفی آینور   • آینور چیست   • آینور یعنی چی   • آینور یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آینور

کلمه : آینور
اشتباه تایپی : Hdk,v
عکس آینور : در گوگل

آیا معنی آینور مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )