برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1418 100 1

آنتونی برجس

آنتونی برجس در دانشنامه ویکی پدیا

آنتونی برجس
جان آنتونی برجس ویلسون (به انگلیسی: John Anthony Burgess Wilson) داستان نویس آهنگساز و منتقد ادبی بریتانیایی بود
آنتونی برجس در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم ها
«پرتقال کوکی» نوشته آنتونی برجس ۵۰ ساله شد - فوروم ایران آمریکا
«پرتقال کوکی» نوشته آنتونی برجس و نگاهی به اقتباس استنلی کوبریک از آن - لوح
گفتگویی با نویسنده پرکار آنتونی برجس
برجس در شهر منچستر چشم به جهان گشود و در موناکو زندگی کرد.
از میان آثار وی می توان به پرتقال کوکی (۱۹۶۲)، عیسی ناصری (۱۹۷۷)، قدرت های زمینی (۱۹۸۰)، امپراتوری تبهکاران (۱۹۸۵) و تصویری از برج ها و باروها (۱۹۶۵) اشاره کرد.
عکس آنتونی برجس


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های آنتونی برجس

جان آنتونی برجس ویلسون (به انگلیسی: John Anthony Burgess Wilson) (زادهٔ فوریهٔ ۱۹۱۷-درگذشتهٔ ۲۲ نوامبر ۱۹۹۳) داستان نویس، آهنگساز و منتقد ادبی بریتانیایی بود.
• «برخی می گویند که زندگانی ما نا خوشایند است، بدان سبب که در گسترده ترین حد خویش پای در بند چیزهایی است که جاودان نیستند ـ چیزهایی که فرو می ریزند و دیگرگون می شوند. اکنون اینجا نشسته ام، یک درجه یا اندی بیشتر، دورتر از استوا. به آنچه دورو بر اتاق گرمم هست نگاهی می اندازم و می بینم که هیچ چیز در آن نیست که بپاید. چندان دور نخواهد بود که خانه ام ویران شود، مورچگان سفید آنرا به تمامی بجوند، یا که باران و بوران در همش کوبد. گلهائی که پیش رویم هستند، فردا خواهند پژمرد. (بدینسان، به یقین خودم نیز شاید!). ماشین تحریرم از پیش از کار افتاده؛ و اینچنین است که من تشنه چیزی هستم که بپاید و همیشگی باشد، چیزی که تا جاودان بماند. می پندارم که «حقیقت» همان چیزی است که ناجاوید خواهد بود.»
• «زندگی برای بسیاری از ما درست آمیزه ای از احساس هاست، بسان فیلم سردرگمی که نه داستان درست و حسابی دارد، نه آغاز راستینی، و نه پایانی واقعی. همچنین بسیاری تناقض ها ما را گیج و مبهوت می سازد، زندگی زشت است، زیرا که مردمان همه اش در پی آنند که یکدیگر را از میان بردارند؛ زندگی زیباست، چرا که بسیاری دیگر در پی آنند که با یکدیگر مهربان باشند. هیتلر و گاندی هردو موجوداتی بشری بودند. ما زشتی تنی بیمار و موزونی تنی سلامت را می بینیم، گاه می گوئیم «زندگی خوب است» و گاه می گوئیم «زندگی بد است»، کدامیک حقیقت دارد؟ از آنرو که نمی توانیم پاسخ یگانه ای بیابیم، گیج می شویم. اثری هنری، انگار چنین پاسخ یگانه ای را برایمان فراهم می کند، بدینسان که نظمی یا طرحی را در زندگی به ما سراغ می دهد.»

ارتباط محتوایی با آنتونی برجس

آنتونی برجس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

کوشاترین کاربران در یک هفته گذشته

پرگفتگوترین واژگان در یک هفته گذشته

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آنتونی برجس   • مفهوم آنتونی برجس   • تعریف آنتونی برجس   • معرفی آنتونی برجس   • آنتونی برجس چیست   • آنتونی برجس یعنی چی   • آنتونی برجس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آنتونی برجس
کلمه : آنتونی برجس
اشتباه تایپی : Hkj,kd fv[s
عکس آنتونی برجس : در گوگل

آیا معنی آنتونی برجس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )