برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1522 100 1
شبکه مترجمین ایران

آمریکای لاتین

آمریکای لاتین در دانشنامه ویکی پدیا

آمریکای لاتین
آمریکای جنوبی بطور سنتی، به مناطقی از قارهٔ آمریکا گفته می شود که اسپانیایی و پرتغالی در آنجا صحبت می شود. اما در عمل، اکثر نیمکره غربی بجز آمریکا و کانادا و کشورهای غیر اسپانیایی زبان حوزه دریای کارائیب زیر عنوان آمریکای لاتین دسته بندی شده اند. جمعیت آمریکای لاتین روی هم در حدود ۵۶۱٬۲۰۰٬۰۰۰ نفر شمارش شده است. رشد جمعیت در آمریکای لاتین بیش تر از آمریکای شمالی است.
آرژانتین
بولیوی
برزیل
شیلی
کلمبیا
کاستاریکا
کوبا
از منظری سیاسی –اجتماعی، آمریکای لاتین تقریباً تمامی کشورهای جنوب ایالات متحده آمریکا شامل مکزیک (در آمریکای شمالی)، اکثر کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی و کشورهای حوزه کارائیب ی، پرتغالی، فرانسوی یا زبان بومی صحبت می شود، دربر می گیرد.
بر اساس این معیار، آمریکای لاتین به ۲۰ کشور مستقل و چندین واحد سیاسی وابسته تقسیم می شود.
برزیل از حیث مساحت و جمعیت بزرگ ترین کشور آمریکای لاتین است. برزیل بیش از ۴۰ درصد خاک این منطقه را پوشانده و مسکن قریب به یک سوم جمعیت آن را تأمین کرده است. زبان رسمی این کشور پرتغالی است.
عکس آمریکای لاتین
شورای وزیران خارجه
کنفرانس شامل تمام کشورهای عضو
یک شورای دائمی
اتحادیه تجارت آزاد آمریکای لاتین به تشویق کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای آمریکا لاتین و بر اساس معاهده ای که در فوریه ۱۹۶۰ در مونته ویدئو (اروگوئه) به امضا رسید، تشکیل شد. این اتحادیه در ابتدا هفت عضو داشت و بعدها با افزایش اعضا تعداد آن به ۱۱ کشور افزایش یافت، این اتحادیه متشکل از ۱۱ کشور اروگوئه، برزیل، آرژانتین، پاراگوئه، پرو، شیلی، مکزیک، کلمبیا، اکوادور، ونزوئلا و بولیوی می باشد. لازم است ذکر شود که در اواخر دهه ۱۹۶۰، منطقه اتحادیه تجارت آزاد آمریکای لاتین جمعیتی حدود ۲۲۰ میلیون نفر و حجم مبادلات سالانه حدود ۹۰ میلیارد دلار را در خود جای داده بود.
امضا کنندگان اتحادیه امیدوار بودند که در آمریکای لاتین یک بازار مشترک ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آمریکای لاتین را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آمریکای لاتین   • مفهوم آمریکای لاتین   • تعریف آمریکای لاتین   • معرفی آمریکای لاتین   • آمریکای لاتین چیست   • آمریکای لاتین یعنی چی   • آمریکای لاتین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آمریکای لاتین

کلمه : آمریکای لاتین
اشتباه تایپی : Hlvd;hd ghjdk
عکس آمریکای لاتین : در گوگل

آیا معنی آمریکای لاتین مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )