برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1584 100 1
شبکه مترجمین ایران

آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰)

آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰) در دانشنامه ویکی پدیا

آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰)
آلیس در سرزمین عجایب (به انگلیسی: Alice in Wonderland) نام فیلمی از تیم برتون است که بر اساس رمان معروف لوئیس کارول به همین نام ساخته شده است. این فیلم در ۵ مارس سال ۲۰۱۰ میلادی اکران شد. این فیلم هفتمین همکاری جانی دپ و تیم برتون بعد از فیلم موزیکال سوئینی تاد بود. این فیلم در سال ۲۰۱۱ در هشتاد و سومین دوره مراسم اسکار برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی هنری و بهترین طراحی لباس شد.
ژانر: فانتزی، حادثه ای
رنگ: رنگی
صدا: DTS / Dolby Digital / SDDS
لوکیشن: خانهٔ آنتونی، تورپوینت، کورنوال، انگلستان، بریتانیا
قسمت دوم این فیلم به نام آلیس آنسوی آینه در سال ۲۰۱۶ ساخته شد.
آلیس دختر چارلز کینگزلی جهانگرد است که در ۷ سالگی خواب سرزمین عجایب را می بیند و به آن جا وارد می شود. ۱۳ سال بعد آلیس برای ازدواج با لرد هانریش به اجبار به یک مهمانی وارد می شود و سپس با دنبال کردن یک خرگوش، به یک چاله عمیق سقوط می کند و برای بار دوم وارد سرزمین عجایب می شود. در آن جا می فهمد که ملکه سرخ علیه خواهرش ملکه سفید شورش کرده و اوضاع سرزمین عجایب به هم ریخته است. او باید شمشیر نورانی را که در قصر ملکه سرخ است به دست بیاورد و به وسیله آن سر اژدهای ملکه را از تنش جدا کند. آلیس در مسیرش با موجودات زیادی از جمله یک کرم ابریشم دانا که همیشه در حال قلیان کشیدن است، یک گربه که می تواند نامرئی شود، یک موش و همین طور فردی به نام کلاهدوز دیوانه آشنا می شود و بعدها با کمک آن ها شمشیر را به دست می آورد و به قصر ملکه سفید می رود. روز نهایی فرا می رسد و دو ملکه با ارتششان به میدان جنگ می روند. آلیس با اژدهای ملکه سرخ وارد جنگ می شود و با شمشیر سرش را از تنش جدا می کند. ملکه سرخ شکست می خورد و به همراه شوالیه اش تبعید می شود. درآخر، آلیس که کارش را در سرزمین عجایب تمام کرده با نوشیدن خون اژدها دوباره به دنیای واقعی برمی گردد و با ازدواج با هانریش مخالفت می کند. بعد به همراه دوست پدرش به سمت رؤیای پدرش که سفر به تمام نقاط جهان بود می رود.
ویکی پدیای انگلیسی
عکس آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰)
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰)

آلیس در سرزمین عجایب (به انگلیسی: Alice in Wonderland) نام فیلمی از تیم برتون است که بر اساس رمان معروف لوئیس کارول به همین نام ساخته شده است. این فیلم در ۵ مارس سال ۲۰۱۰ میلادی اکران شد. این فیلم در سال ۲۰۱۱ در هشتاد و سومین دوره مراسم اسکار برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی هنری و بهترین طراحی لباس شد.

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰)   • مفهوم آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰)   • تعریف آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰)   • معرفی آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰)   • آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰) چیست   • آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰) یعنی چی   • آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آلیس در سرزمین عجایب فیلم ۲۰۱۰

کلمه : آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰)
اشتباه تایپی : Hgds nv svcldk u[hdf (tdgl ۲۰۱۰)
عکس آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰) : در گوگل

آیا معنی آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )