برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1541 100 1
شبکه مترجمین ایران

آزادی بیان (نقاشی)

آزادی بیان (نقاشی) در دانشنامه ویکی پدیا

آزادی بیان (نقاشی)
آزادی بیان
آزادی پرستش
آزادی از فقر
آزادی از ترس
آزادی بیان اولین نقاشی از مجموعه نقاشی های آزادی های چهارگانه نورمن راکول است که از سخنرانی وضعیت کشور رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، فرانکلین روزولت مشهور به آزادی های چهارگانه که در ۶ ژانویه ۱۹۴۱ ایراد شده، الهام گرفته است.
نقاشی آزادی بیان در شماره ۲۰ فوریه ۱۹۴۳ مجله ستردی ایونینگ پست و به همراه جستاری از بوث تارکینگتن و بخشی از مجموعه آزادی های چهارگانه منتشر شد. راکول معتقد بود این نقاشی و نقاشی آزادی پرستش، موفق ترین بخش های مجموعه اش هستند. از آن جایی که راکول دوست داشت زندگی را همان طور که تجربه کرده یا تصور می کرد ترسیم کند، شگفت آور نیست که این نقاشی رخدادی واقعی را نشان می دهد.
نقاشی آزادی بیان اولین نقاشی از چهار نقاشی رنگ روغن با عنوان آزادی های چهارگانه اثر نورمن راکول است. راکول در این نقاشی ها از سخنرانی سی ودومین رئیس جمهور آمریکا فرانکلین روزولت با عنوان وضعیت کشور آمریکا که در ۶ ژانویه ۱‍۹۴۱ در برابر کنگره هفتادوهفتم آمریکا ایراد شده، الهام گرفته است. در این سخنرانی روزولت دربارهٔ چهار نوع از آزادی صحبت کرده بود. از میان این چهار آزادی، تنها به دو آزادی بیان و مذهب در قانون اساسی ایالات متحده آمریکا اشاره شده است. بعدتر موضوع این چهار نقاشی به منشور آتلانتیک راه یافت و مبدل به بخشی از منشور سازمان ملل متحد شد. این مجموعه نقاشی ها به همراه جستارهایی از نویسندگان برجسته طی چهار هفته متوالی در ستردی ایونینگ پست منتشر شد: آزادی بیان (۲۰ فوریه)، آزادی پرستش (۲۷ فوریه)، آزادی از فقر (۶ مارس) و آزادی از ترس (۱۳ مارس). پس از آن نقاشی های این مجموعه به سرعت به صورت پوستر منتشر شده و به ابزاری برای فروش اوراق قرضه جنگ از سوی دولت آمریکا تبدیل شدند.
عکس آزادی بیان (نقاشی)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آزادی بیان (نقاشی) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آزادی بیان (نقاشی)   • مفهوم آزادی بیان (نقاشی)   • تعریف آزادی بیان (نقاشی)   • معرفی آزادی بیان (نقاشی)   • آزادی بیان (نقاشی) چیست   • آزادی بیان (نقاشی) یعنی چی   • آزادی بیان (نقاشی) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آزادی بیان نقاشی

کلمه : آزادی بیان (نقاشی)
اشتباه تایپی : Hchnd fdhk (krhad)
عکس آزادی بیان (نقاشی) : در گوگل

آیا معنی آزادی بیان (نقاشی) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )