برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1533 100 1
شبکه مترجمین ایران

آرتوش

معنی اسم آرتوش

اسم: آرتوش
نوع: پسرانه
ریشه اسم: ارمنی
معنی: از نامهای باستانی ارمنی

آرتوش در دانشنامه ویکی پدیا

آرتوش
آرتوش، خواننده ارمنی الاصلی بود که از جمله پایه گذاران موسیقی مدرن ایران به شمار می رود. یکی از والدین او اهل ارمنستان بود. وی نهایتاً به ارمنستان رفت و به رغم خلق آثار گسترده در موسیقی ایران، اطلاعات اندکی از او در دسترس است. آثار او غالباً با خوانندگان دیگر (از جمله ویگن) اشتباه گرفته می شود. شناخته شده ترین آهنگ وی با عنوان نفرین در سال ۱۹۶۴ به اجرا درآمد. بر روی این آهنگ بازسازی های متعددی توسط خوانندگانی از جمله هوشمند عقیلی مهر و محمد معتمدی انجام گردیده است.
هم نام با این هنرمند، خواننده دیگری نیز وجود دارد که با پارس ویدیو و غیره در خارج از ایران آلبومهایی ارائه داده اند و عمدتا با ایشان اشتباه گرفته می شود.
نخستین ترانه های آرتوش در اواسط دهۀ چهل خورشیدی منتشر شد و بلافاصله در میان جوانان آن دوره محبوبیت یافت.
در کسب این موفقیت باید الزاماً از نقش مهم آهنگسازی صحبت کرد که بدون شک یکی از پایه گذاران اصلی موسیقی پاپ ایران است: پرویز مقصدی که امروز سکوت پیشه کرده، نه تنها در موفقیت و شناساندن آرتوش نقش مهمی به عهده دارد، که بسیاری از ترانه های ماندنی ویگن، گوگوش، عارف، رامش و بسیاری دیگر حاصل تلاش اوست.
آرتوش یا آتوش (اویغوری: ئاتۇش، Атуш; قرقیزی: ارتیش، Артышبا Artış) یک شهرستان در سین کیانگ است. مساحت آن ۱۵٬۵۰۹ کیلومتر مربع و کل جمعیت ۲۰۰۰۰0 (2002). آرتوش مرکز استان خودگردان قزل سو قرقیزست.
ماکان نقشه
آرتوش در بخش شمال غربی حوضه آبریز تاریم و منطقه جنوبی کوه تیان شان قرار دارد. درجه حرارت متوسط سالانه این شهر۱۲ سانتیگراد و بارش ها ۸۰ میلی متر است.
اقتصاد آرتوش در درجه اول کشاورزی، محصولات کشاورزی عمدتاً پنبه و انگور و گوسفند داری است.
آرتوش در مسیر جنوب سین کیانگ راه آهن قرار دارد.
آرتوش گالستیان (روسی: Артуш Погосович Галстян؛ زادهٔ ۲۲ ژانویهٔ ۱۹۹۰) بازیکن فوتبال در پست هافبک ارمنی تبار اهل روسیه است.
تعداد بازی ها و گ ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آرتوش را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

محمد
آرتوش _ يعني هميشه جاويدان _ بي مرگ
SsMoein
آرتوش یعنی دهانه...
دهانه ای که یک کوه آتشفشانی دارد و هر آنگاه ممکن است فوران کند.
تشبیح من که خوانندی از نسل چهار هستم از معنی آرتوش اینست که (برای حدف مان تلاش کنیم و تا هر آنگاه منتظر فوران کلمات ما بر روی مغز و افکار خود باشن و این دهان بی موقع و بی جهت حرفی نمیزند)

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آرتوش   • مفهوم آرتوش   • تعریف آرتوش   • معرفی آرتوش   • آرتوش چیست   • آرتوش یعنی چی   • آرتوش یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آرتوش

کلمه : آرتوش
اشتباه تایپی : Hvj,a
عکس آرتوش : در گوگل

آیا معنی آرتوش مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )