برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1582 100 1
شبکه مترجمین ایران

آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱

آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱ در دانشنامه ویکی پدیا

آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱
آتروفی عضلانی نخاعیِ دیستال، نوع ۱ (انگلیسی: Distal spinal muscular atrophy type 1) یا به اختصار «DSMA1» که با نام های دیگری همچون «آتروفی عضلانی نخاعی با دیسترس تنفسی، نوع ۱» (SMARD1)، «نوروپاتی حرکتی دیستال ارثی نوع ۶» (DHMN6) و «نوروپانی آکسونال شدید نوزادی به همراه نارسایی تنفسی» (SIANRF) نیز شناخته می شود، یک بیماری عصبی-عضلانی نادر است که طی آن، سلول های عصبی حرکتی در طناب نخاعی از بین رفته و کلیهٔ عضلات بدن دچار آتروفی می شود.
آتروفی عضلانی نخاعی
این بیماری در اثر جهش در ژن IGHMBP2 رخ می دهد و توارث آن به صورت اتوزومال مغلوب است.
این بیماری درمان قطعی ندارد و پژوهش های مربوط به آن در مراحل مقدماتی خود به سر می برد، چرا که تعداد مبتلایان به آن اندک و میزان و مرگ ومیرش بالاست.
معمولاً نشانه های تنفسی ابتدا با تنگی نفس و تنفس پارادوکسیک شروع شده و سپس ظرف ماه های نخست زندگی، تشدید می شود و به فلج دیافراگمی منتهی می گردد. علائم فلج دیافراگمی به طور ناگهانی و غیرمنتظره رخ می دهد و بیمار به اورژانس بیمارستان انتقال یافته و بلافاصله زیر دستگاه تنفس مصنوعی می رود. به دلیل ماهیت شدید فلج دیافراگمی، بیمار در نهایت مجبور است برای زنده ماندن، به طور دائمی به دستگاه تنفس مصنوعی وصل باشد؛ اما مشکل اینجاست که اتصال طولانی مدت بیمار به دستگاه های تهویه مکانیکی، خود به ساختمان آناتومیک ریه ها آسیب می زند.
عکس آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱   • مفهوم آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱   • تعریف آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱   • معرفی آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱   • آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱ چیست   • آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱ یعنی چی   • آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱

کلمه : آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱
اشتباه تایپی : Hjv,td uqghkd kohud ndsjhg k,u ۱
عکس آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱ : در گوگل

آیا معنی آتروفی عضلانی نخاعی دیستال نوع ۱ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )