رامجین

لغت نامه دهخدا

رامجین. ( اِخ ) دهی است از دهستان افشاریه ساوجبلاغ شهرستان کرج در 23هزارگزی باختری کرج و هفت هزارگزی راه شوسه کرج به قزوین. این دهکده در جلگه واقع شده ودارای آب و هوای معتدل و 762 تن سکنه میباشد. آب آن از قنات و رود کردان تأمین میشود. و محصول آن غلات ،صیفی ، بنشن ، چغندرقند و انگور و شغل اهالی کشاورزی و گله داری است. از کنار راه شوسه کرج - قزوین از طریق قهوه خانه علیخان سلطانی میتوان ماشین برد. از بناهای قدیمی مزار دو امام زاده دارد که یکی به امامزاده شعیب مشهور است. ( از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 1 ).

فرهنگ فارسی

دهی است از دهستان افشاریه ساو جبلاغ شهرستان کرج .

پیشنهاد کاربران

بخشی از مردم رامجین از طوایف شاهسون و مهاجر در زمان تخت قاپو از دشت مغانبه این مکان مهاجرت کرده اند
شهر آرام
تات::کلمه ایی لری بختیاری به معنی
عمو
طایفه تات خیری بختیاری

تات نژاد درست نیست و معنی تات اینست که ایشان ترکزبان نیستند و به گویشی از زبانهای ایرانی سخن می گویند، ترکزبانهای ایران نیز 98درصد ایرانی نژاد هستند که زبان ایشان به ترکی تغییر کرده است بهرحال از واژه
...
[مشاهده متن کامل]
تات در برابر ترک استفاده شده است و خود واژه تات معنی خاصی ندارد واژگان مشابه تات عبارتند از تاتیک تاجیک رازی فهلوی راجی رازقی. . .

رامجین، روستایی از شهرستان چهارباغ در استان البرز ایران است رامجین دارای زمین های مرغوب کشاورزی است مهمترین محصولات کشاورزی رامجین انگور شاهانی سیب گلاب و میوه های سرد سیر مانند شبرنگ هولو شابلن … می باشد.
...
[مشاهده متن کامل]

این روستا در دهستان رامجین قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱٬۹۰۲ نفر ( ۴۵۶خانوار ) بوده است.
مردم این روستا تات نژاد هستند و به زبان های فارسی و ترکی هم مسلط هستند.

بپرس