@

دارالترجمه ر.س.م.ی کاج

دانشنامه عمومی

اَت ساین ( به انگلیسی: At sign ) "@" یکی از نویسه های یونیکد و همچنین نویسه شماره ۶۴ از اَسکی است.
نشانه های سجاوندی
این نویسه در زبان فارسی تنها به عنوان نشانه ای در پست الکترونیکی برای جدایی میان نام کاربر و دامنه به کار می رود، ولی در برخی زبان های اروپایی معنا کاربردهای دیگری هم دارد؛ برای نمونه در اسپانیایی و پرتغالی @ یکی از واحدهای وزن ( به نام آروبا، در حدود ۱۶ کیلوگرم ) است. برخلاف پنداشت بیشتر مردم که تاریخچهٔ پیدایش آن را محدود به استفادهٔ عمومی از اینترنت می دانند، حدود ۱۵۰ سال قدمت داشته به طوری که تجّار کره ای در صورت حساب نویسی کالای خود به جای عبارت ech "at یعنی «از قرار هر کیلو» از آن استفاده می کردند.
نشانه @ را در پست الکترونیکی به طور رسمی اِشترودل ( به معنی خمیر لوله ) می نامند، ولی به هنگام بازگو کردن یک نشانی ایمیل به آن اَت ( at ) گفته می شود که حرف اضافه ای انگلیسی است حدوداً به معنی «در، پهلوی».
البته زبان های گوناگون برای این نشانه نامی جدا دارند؛ برای نمونه در زبان ایتالیایی به آن chiocciola می گویند که معنی آن «خانه حلزون» است یا در زبان هلندی این نشانه apenstaartje نام دارد به معنی «دم میمون». در زبان فارسی هنوز نامی برای آن در نظر گرفته نشده و این نشانه فعلاً به همان روش انگلیسی اَت تلفظ می شود.
اما در کل می توان این نشانه را جداکنندهٔ نام کاربر از محل دامنه دانست. در اصطلاحات اینترنت به این نشانه at sign گفته می شود که به معنای نشانهٔ at است. در حقیقت ارائه دهندهٔ خدمات ایمیل فرد را مشخص می کند. به طور مثال user@example. com نشان می دهد که نام کاربر ( user ) از دامنهٔ example. com به عنوان ارائه دهندهٔ خدمات ایمیل استفاده کرده است.
در سال ۱۹۷۱ ری تاملینسون مهندس کامپیوتر برای نخستین بار از این علامت در ترکیب ایمیل ها یا نامه های الکترونیک استفاده کرد و به این ترتیب برای نزدیک به چهار دهه این علامت کوچک به بخش غیر قابل تمایزی از هویت مجازی کاربران تبدیل شد.
عکس @
گزارش تخلف یا اشتباه در معنی

پیشنهاد کاربران

اتساین
طرزتلفظ صحیح. @=أتساین
مشاهده پیشنهاد های امروز

معنی یا پیشنهاد شما