11B X 1371

دارالترجمه ر.س.م.ی کاج

دانشنامه عمومی

11B X 1371. یکی از کارکنان سایت GadgetZZ. com که یک وبلاگ تکنولوژِی سوئدی است ویدئویی را در یک CD مشاهده کرد که از طریق پست به دستش رسیده بود. روی آن CD تنها رشته ای نامفهوم از اعداد و حروف مشاهده می شد و حاوی هیچ اطلاعات دیگری نبود اما زمانی که جانی آن را روی کامپیوتر خود اجرا کرد با یک فایل ویدئویی درون آن روبرو شد. در این فیلم فردی لباسی مبدل بر تن دارد و ماسکی را به صورت زده که دارای منقار است و مانند لباسی است که پزشکان در زمان شیوع طاعون بر تن می کردند. سیاه پوش دستش را نشان می دهد که در آن جسمی شبیه چشم چشمک می زند. بعد سیاه پوش به بیننده اشاره می کند و حرکات بی معنی از خودش نشان می دهد.
جانی از این کلیپ عجیب و ترسناک سر درنمی آورد ولی این را متوجه شده بود که رمزهای زیادی در این ویدیو پنهان شده است. او چند روزی مشغول رمزگشایی ویدیو بود وقتی دید به جایی نمی رسد این کلیپ را در اکتبر ۲۰۱۵ در وبلاگش منتشر کرد و از کاربران خواست که به کشف رمز این کلیپ کمک کنند.
کلیپ به سرعت معروف شد و عده زیادی مشغول کشف رمز آن شدند.
چشمک ها ی کف دست فرد به زبان مورس جمله بی معنی Red lips life tenth را می گوید. این جمله بر اساس آناگرام تبدیل به مختصات جغرافی کاخ سفید آمریکا و این جمله می شود: رئیس جمهور را بکش.
یک کاربر سایت Reddit کشف کرد که با تبدیل صدای کلیپ به اسپکتروم جمله “تو از قبل مرده ای” ( you are already dead ) و «ما ضدویروس هستیم» ( we are the antivirus ) در طیف دیده می شود. توجه کاربران دیگر هم به اسپکتروم صدای کلیپ جلب شد و آن ها توانستند تصاویر عجیبی در این کلیپ کشف کنند. چند تصویر از زن هایی که در حال شکنجه شدن بودند در اسپکتروم دیده می شود.
یک نفر در لهستان توانست محلی که کلیپ در آن فیلم برداری شده بود را پیدا کند. یک ساختمان مخروبه در لهستان که هیچ کمکی به حل معما نکرد.
شخصی به نام «پارکر وارنر رایت» ادعا کرد که او این کلیپ را به عنوان یک کار هنری ساخته است و برای ثابت کردن حرفش کلیپ مشابهی را منتشر کرد. بیشتر مردم حرف پارکر را باور نکردند چون لباس سیاه پوش در این کلیپ دقیقاً همان لباسی نبود که کلیپ اول دیده می شد و داستانی که پارکر در مورد کلیپ تعریف می کرد با داستان پیدا شدن این کلیپ در اینترنت جور درنمی آمد. از طرف دیگر درست است که این ویدیو نشان دهنده تکنیک و مهارت بالا در ساخت کلیپ و رمزنگاری است ولی هیچ شباهتی به هنر ندارد.
عکس 11B X 1371عکس 11B X 1371عکس 11B X 1371
گزارش تخلف یا اشتباه در معنی

معنی یا پیشنهاد شما