برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1388 100 1

۲ سپتامبر

۲ سپتامبر در دانشنامه ویکی پدیا

۲ سپتامبر
۲ سپتامبر در تقویم گرگوری، دویست و چهل و پنجمین (در سال های کبیسه دویست و چهل و ششمین) روز سال است. ۱۲۰ روز تا پایان سال باقی است.
۱۱۹۲ - با امضای معاهده یافا بین ریچارد اول پادشاه انگلستان (ریچارد شیر دل) و صلاح الدین ایوبی فرمانده سپاهیان اسلام سومین دور جنگ های صلیبی به پایان رسید. بر طبق این معاهده طرفین توافق کردند که به مدت سه سال میان ارتش دو طرف آتش بس برقرار شود.
۱۷۵۲ - بریتانیا دو قرن پس از سایر کشورهای غرب اروپا تقویم یولیانی (تقویم میلادی) را به کار گرفت.
۱۸۰۶ - در پی باران شدید و در اثر رانش زمین حاصل از آن شهر گولداو کشور سوئیس و سه روستای مجاور آن به کلی تخریب و بیش از ۴۵۰ تن کشته شدند.
۱۸۱۱ - نیروی دریایی بریتانیا شهر کپنهاگ را بمباران کردند و در آن از بمب های آتش زا و حاوی فسفر استفاده کردند تا نگذارند دانمارک به عنوان یک کشور بی طرف نیروی دریایی خود را تسلیم ناپلئون بناپارت کند. در پی این حمله کشتی های دانمارکی به دست بریتانیایی ها افتاد اما دانمارک و روسیه در جانب فرانسه به این کشور اعلان جنگ کردند.
۱۸۹۸ - دانشگاه اسلو، پایتخت نروژ تأسیس شد.
۱۹۳۹ - قوای متحد بریتانیا و مصر قبایل سودانی را شکست دادند تا سلطه این دو کشور بر سودان آغاز شود.
۱۹۳۹ - با آغاز جنگ جهانی دوم ایتالیا و جمهوری ایرلند اعلام بی طرفی کردند. با این حال که ایرلند تا پایان جنگ این موضع را حفظ کرد اما ایتالیا پس از مدتی در جانب آلمان وارد جنگ شد.
۱۹۳۹ - در پی حمله آلمان نازی به لهستان، فرانسه و بریتانیا با صدور ضرب الاجل مشترک از نازی ها خواستند بلافاصله نیروهای خود را از خاک بهستان خارج کنند.
۱۹۳۹ - تنها یک روز پس از آغاز جنگ جهانی دوم، شهر دانزیگ لهستان که حاکمیت آن بهانه آغاز مخاصمات بود، به اشغال آلمان نازی درآمد.
۱۹۴۵ - پایان جنگ جهانی دوم
۱۹۴۵ - ویتنام با نام جمهوری دموکراتیک ویتنام اعلام استقلال کرد.
۱۹۴۶ - دولت موقت هند به رهبری جوار لعل نهرو تشکیل شد. این دولت تا کسب استقلال کامل هند از بریتانیا یعنی یک سال بعد به کار خود ادامه دارد.
۱۹۵۷ - نگو دیم دین، رئیس جمهور ویتنام جنوبی در سفری یک هفته ای اولین رئیس دولت خارجی شد که از استرالیا دیدار می کند.
۱۹۶۰ - اولین انتخابات پارلمان در ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ۲ سپتامبر

۲ سپتامبر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ۲ سپتامبر   • مفهوم ۲ سپتامبر   • تعریف ۲ سپتامبر   • معرفی ۲ سپتامبر   • ۲ سپتامبر چیست   • ۲ سپتامبر یعنی چی   • ۲ سپتامبر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ۲ سپتامبر
کلمه : ۲ سپتامبر
اشتباه تایپی : ۲ s~jhlfv
عکس ۲ سپتامبر : در گوگل

آیا معنی ۲ سپتامبر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )