برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1636 100 1
شبکه مترجمین ایران

۱ اوت

۱ اوت در دانشنامه ویکی پدیا

۱ اوت
۱ اوت در تقویم گرگوری، دویست و سیزدهمین (در سال های کبیسه دویست و چهاردهمین) روز سال است. ۱۵۲ روز تا پایان سال باقی است.
۵۲۷ - حکومت ژوستینین یکم معروف به ژوستینین کبیر در امپراطوری بیزانس که توانست برای مدت کوتاهی جانب شرقی و غربی امپراتوری روم دوباره با یکدیگر متحد کند، آغاز شد.
۹۰۲ - شهر تائورمینا، آخرین پایگاه امپراتوری روم شرقی در سیسیل به تصرف نیروهای مسلمان اغلیبی درآمد تا این جزیره به طور کامل تحت سلطه مسلمانان قرار گیرد.
۱۴۹۸ - کریستف کلمب به عنوان اولین اروپایی از منطقه ای که امروزه با نام کشور ونزوئلا شناخته می شود، دیدن کرد.
۱۸۳۴ - در پی تصویب برده داری ۱۸۳۳">قانون لغو برده داری ۱۸۳۳ توسط پارلمان، برده داری و خرید و فروش آن در امپراطوری بریتانیا ممنوع اعلام شد.
۱۸۷۶ میلادی - کلرادو سی و هشتمین ایالت ایالات متحده شد.
۱۹۱۴ - امپراتوری آلمان در جریان جنگ اول جهانی به امپراتوری روسیه اعلان جنگ داد.
۱۹۳۶ - یازدهمین دوره المپیک تابستانی در برلین، پایتخت آلمان نازی به همراه قریب به ۴۰۰ ورزشکار از ۴۹ کشور جهان در ۱۹ رشته ورزشی آغاز شد.
۱۹۴۴ - قیام ناموفق مردم لهستان معروف قیام ورشو به عنوان بزرگترین جنبش مقاومت در اروپا علیه اشغالگران آلمانی در جریان جنگ دوم جهانی آغاز شد.
۱۹۴۶ - هواپیمایی اسکاندیناوی تأسیس شد.
۱۹۵۲ - به دستور محمد مصدق، نخست وزیر ایران اشرف پهلوی خواهر محمدرضا پهلوی برای جلوگیری از دخالت های او در دربار و امور مملکت از اخراج شد.
۱۹۷۶ - کشور حوزه کارائیب ترینیداد و توباگو با لغو حاکمیت الیزابت دوم، ملکه بریتانیا بر این کشور و انتخاب الیس کلارک به مقام ریاست جمهوری، حکومت خود را به جمهوری بدل کرد.
۱۹۸۲ - تهران مرکزی">واحد مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در تهران به عنوان نخستین واحد دانشگاه آزاد اسلامی ایران با ۶ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و یک رشته در مقطع کاردانی و پذیرش ۲۰۰ دانشجو تأسیس شد.
۱۹۸۴ - از بانک های استرالیا مقررات زدایی شد.
۲۰۱۰ - کنوانسیون تسلیحات خوشه ای با هدف مبارزه با تولید، انتقال و استفاده از این نوع سلاح ها با عضویت سی کشور رسماً آغاز به کار کرد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

۱ اوت را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ۱ اوت   • مفهوم ۱ اوت   • تعریف ۱ اوت   • معرفی ۱ اوت   • ۱ اوت چیست   • ۱ اوت یعنی چی   • ۱ اوت یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ۱ اوت

کلمه : ۱ اوت
اشتباه تایپی : ۱ h,j
عکس ۱ اوت : در گوگل

آیا معنی ۱ اوت مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )