برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1397 100 1

یورونیوز

یورونیوز در دانشنامه ویکی پدیا

یورونیوز
یورونیوز، نام یک شبکهٔ خبری ۲۴ ساعته اروپایی است که زیر نظر کمیسیون ارتباطات اتحادیه اروپا وابسته به اتحادیه اروپا فعالیت می کند.اولین نشان (۲۰۰۸-۱۹۹۳)   دومین نشان (۲۰۱۶-۲۰۰۸)   سومین نشان (اکنون-۲۰۱۶)
انگلیسی، ترکی، ایتالیایی
این شبکه در ۱ ژانویه ۱۹۹۳ میلادی راه اندازی شد و در آخرین برآورد شرکت SOCEMIE (مرکب از شبکه های دولتی نوزده کشور اروپایی که اداره کننده یورونیوز محسوب می شوند) با پوشش خبری در ۲۰۰ میلیون خانه در ۱۲۱ کشور جهان، پربیننده ترین شبکه خبری اروپایی در جهان است. یورونیوز همچنین با قابل دسترسی بودن برای بیش از ۱۶۷ میلیون خانواده اروپایی، پربیننده ترین شبکه خبری در اروپاست.
برنامه ها با آرمان انعکاس رویدادهای جهان از دید اروپایی تنظیم می شوند و پخش خبر، مرور مطبوعات، اقتصاد، سرخط اخبار، اخبار اروپا، ورزش، زندگی در اروپا، فرهنگ، رخدادهای آتی، فناوری و مصاحبه از برنامه های اصلی آن به شمار می روند.
بخش فارسی یورونیوز دهمین سرویس زبانی شبکهٔ خبری تلویزیونی یورونیوز است. مقر یورونیوز و بخش فارسی آن در شهر لیون فرانسه است.
وبگاه فارسی یورونیوز
قند پارسی به یورونیوز می رود (رادیو زمانه)
راه اندازی شبکه پارسی یورونیوز (یورونیوز)
یورونیوز در تدارک بخش پارسی و ترکی (خبرگزاری فرانسه)
راه اندازی سرویس فارسی یورونیوز در سال ۲۰۰۸ میلادی از سوی اتحادیه اروپا به کمیسیون ارتباطات این اتحادیه ابلاغ شد. به گفته شبکه یورونیوز، آغاز پخش برنامه ها به زبان فارسی برای اواخر سال ۲۰۱۰ برنامه ریزی شده بود و از ابتدا برنامه برای دریافت سرویس فارسی به وسیله ماهواره واینترنت در سراسر جهان و تلویزیون کابلی در اروپا قرار گرفته بود.
شبکهٔ یورونیوز از ۲۰ اکتبر به زبان فارسی روی اینترنت قابل دریافت شد؛ و سرویس صوتی خود به زبان فارسی را در ماهواره های هاتبرد و عرب ست در چهارشنبه ۲۷ اکتبر ساعت ۹ شب به وقت ایران فعال کرد.
سردبیر بخش فارسی می گوید: «رسانه های فارسی زبانی که اکنون به فارسی زبانان اطلاعات می دهند، با همه زحماتی که می کش ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

یورونیوز در دانشنامه آزاد پارسی

یورُونیوز (EuroNews)
نشان شبکه خبری شبکۀ چندزبانه اتحادیۀ اروپا. در ژانویۀ ۱۹۹۳، راه اندازی شد و برنامه های آن هم زمان به زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، روسی، و اسپانیایی پخش می شود. مجموعه ای از فیلم های خبری بی نظیر از سراسر جهان دارد که آن را از طریق مبادلات سیمای اروپاو سهام داران خود و همچنین خبرگزاری های مهم تهیه می کند. شبکه ای ظاهراً مستقل است. کنسرسیومی از یازده پخش کنندۀ عمومی اروپا، که تمامی اعضایش عضو اتحادیۀ سخن پراکنی اروپایند، یورونیوز را راه اندازی کردند. این شبکه رویکردی اروپایی به رویدادهای کل جهان دارد.

یورونیوز را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی یورونیوز   • مفهوم یورونیوز   • تعریف یورونیوز   • معرفی یورونیوز   • یورونیوز چیست   • یورونیوز یعنی چی   • یورونیوز یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی یورونیوز
کلمه : یورونیوز
اشتباه تایپی : d,v,kd,c
عکس یورونیوز : در گوگل

آیا معنی یورونیوز مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )