برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1446 100 1

یانیس واروفاکیس

یانیس واروفاکیس در دانشنامه ویکی پدیا

یانیس واروفاکیس
یانیس واروفاکیس (یونانی: Γιάνης Βαρουφάκης؛ زادهٔ ۲۴ مارس ۱۹۶۱) اقتصاددان، و سیاست مدار اهل یونان است. وی از ژانویه تا ژوئیه ۲۰۱۵ به عنوان وزیر دارایی در کابینه آلکسیس سیپراس مشغول به کار بود. وی که فارغ التحصیل دانشگاه اسکس بریتانیا است، به علت شیوه لباس پوشیدن و حرف زدنش، در میان رسانه های بین المللی محبوبیت خاصی یافت. یانیس واروفاکیس پس از اعلام نتیجه همه پرسی یونان و رای منفی مردم به شرایط وام دهندگان از سمت خود کناره گیری کرد. او در استعفانامه خود آورده است که گویا برخی از اعضای حوزه یورو و شرکای گوناگون ترجیحشان بر عدم حضور من در نشست هاست، ایده ای که نخست وزیر یونان را به این باور رسانده است که عدم حضور من می تواند برای دستیابی به یک توافق مفید باشد.
«Yanis_Varoufakis». دریافت شده در ۶ ژوئیه ۲۰۱۵.
انتشار ترجمه ی کتاب حرف های با دخترم درباره ی اقتصاد»]
عکس یانیس واروفاکیس


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های یانیس واروفاکیس

یانیس واروفاکیس (۱۹۶۱) اقتصاددان، و سیاست مدار یونانی.
• «اروپا در حال از هم پاشیدگی است. این را همه جا می توان دید. در طول مرزها، مرزهای مختلف. اکنون شاهد مرزهای جدید هستیم. دیوارهای جدید. موانعی برق گذاری شده برای جلوگیری از آزادی تردد. دسته بندی های تازه ای در دیدگاه افراد در حال شکل گیری است. نگاه برخی دولت ها به درون متمایل شده و آشکارا همبستگی در اتحادیه اروپا را به چالش می کشند. ما منطقه یورویی داریم که بسرعت در حال فروپاشی است.»
• «گاهی برای دفاع از یک دیدگاه نیاز به کمی اغراق هست.»
• «یک اروپای فدرال که قانون اساسی آن توسط مجمعی از نمایندگان منتخب فرا ملیتی قاره در یک مجلس مؤسسان تدوین شده باشد را در نظر بگیرد. مجمعی که یک فرانسوی می تواند از یونانی ها، آلمان ها یا فنلاندی ها نمایندگی کند و بالعکس...در این اروپا دولتی فدرال بر اساس سیستم هر فرد یک رای بر سر کار خواهد بود. سؤال این است که چگونه به اینجا خواهیم رسید؟ مشکل اصلی این است. چگونه می توان روند سقوطی که اروپا در پیش گرفته را متوقف کرد؟ چطور باید ثبات را در حوزه های اقتصاد، سیاست و ژئوپولیتیک ایجاد کرد؛ موج رو به گسترش دسته بندی ها را متوقف ساخت و در جایگاهی قرار گرفت که در آن رفاه به مساوات بین همه تقسیم شود و یک نظام سیاسی فراگیر دوباره رؤیای مشترک همه باشد.»

ارتباط محتوایی با یانیس واروفاکیس

یانیس واروفاکیس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی یانیس واروفاکیس   • مفهوم یانیس واروفاکیس   • تعریف یانیس واروفاکیس   • معرفی یانیس واروفاکیس   • یانیس واروفاکیس چیست   • یانیس واروفاکیس یعنی چی   • یانیس واروفاکیس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی یانیس واروفاکیس
کلمه : یانیس واروفاکیس
اشتباه تایپی : dhkds ,hv,th;ds
عکس یانیس واروفاکیس : در گوگل

آیا معنی یانیس واروفاکیس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )
شبکه مترجمین ایران