برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1406 100 1

گرین

/gereyn/

معنی گرین به فارسی

گرین
ژولین نویسنده فرانسوی که اصلش آمریکایی است ( و. پاریس ۱۹٠٠ م . ) . داستان [ آدرین مزورا ] از وی مشهور است .
[ گویش مازنی ] /garin/ وسواسی - بدغذا
قصبه ای در خلیج گرین بی
رودخانه ایست در مغرب آمریکای شمالی که از کوه فرمونت سرچشمه گرفته و در کلورادو به رودخانه گراند ریور می پیوندد. طول آن ۸٠٠ کیلومتر و حوضه آن ۱۷۵٠٠٠ کیلومتر مربع است .
[ گویش مازنی ] /garin gen/ کسی که به بیماری گر مبتلا می باشد

گرین در دانشنامه ویکی پدیا

گرین
گرین می تواند اشاره به یکی از موارد زیر باشد:
رشته کوه گرین، رشته کوهی در غرب ایران
گرین فیلم، اصطلاحی در عکاسی
اشلی گرین
برایان گرین
گراهام گرین
گرین (به مجاری: Gerjen) یک شهرداری در مجارستان است که در ناحیه پاکش واقع شده است. گرین ۳۶٫۲۸ کیلومتر مربع مساحت و ۱٬۳۱۶ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای مجارستان
گرین آیل، مینه سوتا (به انگلیسی: Green Isle, Minnesota) یک شهر در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان سیبلی، مینه سوتا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
گرین آیل ۲٫۵۴ کیلومترمربع مساحت و ۵۵۹ نفر جمعیت دارد و ۳۰۶ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
گرین آیلند (به انگلیسی: Green Island) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در نیویورک واقع شده است. گرین آیلند ۲٫۴۲ کیلومتر مربع مساحت و ۲٬۶۲۰ نفر جمعیت دارد و ۷٫۰۱ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.Theodore Konioka (حزب دموکرات (ایالات متحده آمریکا)) Michael Neaton (حزب دموکرات (ایالات متحده آمریکا)) Philip Gross (حزب دموکرات (ایالات متحده آمریکا)) Melvin Bouchey (حزب دموکرات (ایالات متحده آمریکا))
Rachel A. Perfetti (حزب دموکرات (ایالات متحده آمریکا))
گرین (به انگلیسی: Greene) شهری در ایالت آیووا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱٬۱۳۰ نفر بوده است.
فهرست شهرهای آیووا
گرین اَرو (ب ...

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

گرین در دانشنامه آزاد پارسی

گِرِیْن (grain)
کوچک ترین یکای جرم در سه دستگاه انگلیسی وزن های اَوِردوپویز، تروی، و دواسازان. در انگلستان و ایالات متحد به کار می رود و برابر۰.۰۶۴۸ گرم، ظاهراً معادل وزن یک دانۀ گندم، است. یک پوند اَوِردوپویز برابر ۷هزار گرین، و یک پوند تروی و یک پوند دواسازان برابر۵.۷۶۰ گرین است.

ارتباط محتوایی با گرین

گرین را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

محمدحسین
کوه گرین از رشته کوههای مهم غرب ایران است که بیشتر مساحت آن در شمال استان لرستان و بخشی نیز در استان های همدان و کرمانشاه قرار دارد. گرین از رشته کوههای بلند زاگرس است که در ادامه اشترانکوه قرار دارد و طول آن به بیش از ۱۸۰ کیلومتر می رسد. این رشته کوه در استان کرمانشاهان به کوههای پرو و بیستون می پیوندد.
قله های بلند آن شامل یال کبود در کوه چهل نابالغان با ارتفاع تقریبی ۳۸۵۰ متر در جنوب نهاوند، قله ۱۸ یال در بروجرد و نیز قله ولاش (۳۶۲۳ متر)در شمال الشتر است. دیگر قله های آن شامل بازگیر و چهل تن می شود[۱].
گرین از غرب به دلفان، از شمال به شهرستان نهاوند، از شرق به شهرستان بروجرد و از جنوب به شهرستان سلسله محدود می شود. گرین در گویش محلی گرّو garru یا garri و در گویش لکی گروین garvin نامیده می شود و یکی از کانونهای آبگیر دائمی لرستان است که رودهای دز و گاماسب را تغذیه می کند. سرابهای فراوانی در پای این کوه وجود دارد و آب آشامیدنی بروجرد و نیز آب مورد نیاز کشاورزی دشت سیلاخور نیز از همین سرابها تأمین می شود. صعود به کوه گرین از طریق روستاهای غرب شهر بروجرد، جنوب نهاوند یا شمال الشتر امکان پذیر است. دهکده ییلاقی ونایی در این پای این کوه قرار دارد. این کوه خرس، کفتار، گرگ و روباه دارد و در گذشته پلنگ نیز داشته است.
از مرتفع ترین و زیباترین قله های این رشته کوه، قله ولاش است که مسیر صعود آن از روستای پرسک در شرق الشتر یا از ونایی و تیزه زن در بروجرد ممکن می باشد.
آریا بهداروند
در زبان لری بختیاری به معنی
پرنده ای شبیه گنجشک که در میان تخت سنگ با سنگ ریزه
لانه درست می کند
garin
آریا بهداروند
معنی گروین در زبان لری بختیاری
متحد شدن.یکی شدن
علی باقری
گرین (Green) [اصطلاح کشتی کج]: این کلمه هم در معنای لغوی و هم در اصطلاح رستلینگ به معنای خام و بی تجربه میباشد به افرادی که تازه کار رستلینگ را آغاز می کنند و باید تحت آموزش های ویژه قرار بگیرند تا تکتیک ها و ضربات حساب شده رو یاد بگیرند به اصطلاح گرین گفته می شود.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• گرین کوه   • سریال گرین   • واحد گرین   • پاور گرین قیمت   • تبلت گرین   • شرکت گرین ویکی پدیا   • قیمت کیس گرین   • تعمیر پاور گرین   • معنی گرین   • مفهوم گرین   • تعریف گرین   • معرفی گرین   • گرین چیست   • گرین یعنی چی   • گرین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی گرین
کلمه : گرین
اشتباه تایپی : 'vdk
آوا : gereyn
نقش : اسم
عکس گرین : در گوگل

آیا معنی گرین مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )