برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1655 100 1
شبکه مترجمین ایران

کپسول آتش نشانی

کپسول آتش نشانی در دانشنامه ویکی پدیا

کپسول آتش نشانی
کپسول آتش نشانی نوعی دستگاه برای خاموش نمودن آتش است. این دستگاه جزء خاموش کننده های آتش قابل حمل دستی بوده و با توجه به نوع آتش ترکیبات مختلف مانند آب، پودر و گاز، گاز دی اکسید کربن و بیورسال را با فشار بر روی آتش می افکند.
تبیان
سایت آتش نشانی
سایت آتش نشانی بندرعباس
کپسول های آتش نشانی استوانه های فلزی محکمی هستند که با آب یا یک نوع ماده خفه کننده مانند دی اکسید کربن پر شده اند و وقتی اهرمی را که بالای این استوانه است فشار دهید، ماده با فشار زیادی از کپسول خارج می شود. در این کپسول ها یک لوله، مخزن تحت فشار کپسول را به قسمت بالای کپسول متصل و یک شیر فنری نیز ارتباط میان لوله را با دهانه خروجی مسدود کرده است. در بالای سیلندر، سیلندر کوچک دیگری وجود دارد که با گاز فشرده ای مانند دی اکسید کربن پر شده است و یک شیر جلوی انتشار دی اکسید کربن را می گیرد.
برای استفاده از کپسول آتش نشانی باید ضامن کپسول را کشیده و اهرم آن را فشار داد. این اهرم یک میله را فشار می دهد تا شیر فنری را به پایین فشار دهد و مسیر خروجی را باز کند. گاز فشرده شده بر اثر فشار رها می شود و با نیروی قابل ملاحظه ای از مخزن به دهانه خروجی منتقل شده، خارج می شود.
باید آن را مستقیماً روی سوخت هدف گیری و روی تمامی سوخت پخش کرد. کپسول را با اندازه های مختلف و گازهای مختلف می سازند.
عکس کپسول آتش نشانی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کپسول آتش نشانی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کپسول آتش نشانی   • مفهوم کپسول آتش نشانی   • تعریف کپسول آتش نشانی   • معرفی کپسول آتش نشانی   • کپسول آتش نشانی چیست   • کپسول آتش نشانی یعنی چی   • کپسول آتش نشانی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کپسول آتش نشانی

کلمه : کپسول آتش نشانی
اشتباه تایپی : ;~s,g Hja kahkd
عکس کپسول آتش نشانی : در گوگل

آیا معنی کپسول آتش نشانی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )