برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1625 100 1
شبکه مترجمین ایران

کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه

کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه در دانشنامه ویکی پدیا

کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه
کنوانسیون لاهه ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ معاهدات و اعلامیه های بین المللی می باشند که در دو کنفرانس بین المللی صلح در شهر لاهه در هلند مورد مذاکره قرار گرفته اند. اولین کنفرانس لاهه در سال ۱۸۹۹ و دومین کنفرانس لاهه در سال ۱۹۰۷ برگزار شد. همراه با کنوانسیون ژنو، کنوانسیون لاهه جزو اولین اعلامیه های رسمی از قوانین جنگ و جنایات جنگی در بطن قوانین بین المللی سکولار به شمار می آیند. کنفرانس سومی هم برای ۱۹۱۴ برنامه ریزی شده بود که به ۱۹۱۵ موکول شد ولی با شروع جنگ جهانی اول برگزار نگردید.
در ۱۸ مه ۱۸۹۹ به پیشنهاد نیکلای دوم امپراتور روسیه، اولین کنفرانس معروف به کنفرانسهای صلح در شهر لاهه هلند با هدف حفظ صلح تشکیل گردید. در این کنفرانس ۲۶ کشور شامل ۲۰ کشور اروپایی و آمریکا و مکزیک، ایران، چین، ژاپن و سیام شرکت کردند.
از دستاوردهای مهم کنفرانسهای صلح لاهه که نقطه عطف مهمی در توسعه حقوق بین الملل است محدود کردن کشورها از انجام بعضی اقدامات است و ضمانت اجرای تخلف از آنها در چارچوب دولت محوری و دستیابی به دو عنوان ۱- مقابله به مثل ۲- اقدامات تلافی جویانه است.
عکس کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه   • مفهوم کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه   • تعریف کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه   • معرفی کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه   • کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه چیست   • کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه یعنی چی   • کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه

کلمه : کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه
اشتباه تایپی : ;k,hksd,k ihd ۱۸۹۹ , ۱۹۰۷ ghii
عکس کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه : در گوگل

آیا معنی کنوانسیون های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷ لاهه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )