برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1397 100 1

کف پوش

کف پوش در دانشنامه ویکی پدیا

کف پوش
کف پوش به رویه ها و لایه هایی که بر روی کف یک ساختمان یا هر مکان دیگر پوشانده شود کفپوش می گویند. کفپوش ها در شاخه ای از صنعت به نام کفسازی کاربرد دارند.
در ساختمان های مسکونی:
ریشه انگلیسی کفپوش (pavement) از کلمه لاتین pavimentum به معنی کف یا سطح کوبیده شده یا منفجر ani, به روشپیاده رو قیدیمی فرانسوی می باشد. معنای کف/سطح کوبیده شده ، قبل از تبدیل شدن آن به یک کلمه انگلیسی منسوخ شده بود.
کفپوش به عنوان یک پوشش برای پوشاندن کف و سطوح در محوطه های باز (خارج از ساختمان) ، داخل ساختمان و کارهای عمرانی استفاده میگردد.
کفپوش ها در بسیاری از زمین های ورزشی و همچنین برخی استخرها (برای جلوگیری از سر خوردن) به کار می روند. در برخی زمین های فوتبال از کفپوشهای چمن نما استفاده می شود. در خودرو نیز به منظور جلوگیری از ارتعاش، راحتی پا، نظافت و ... از کفپوشهای از جنس الیاف پلی پروپیلن استفاده می شود.
کف پوش پایدار از مواد سازگار با محیط زیست و توسط یک فرایند پایدار تولید می شود. این شامل چرخه برداشت، تولید، استفاده و رفع است. به وسیله کفسازی پایدار ساختمان های امن تر و سالم تری ساخته می شوند و افزون بر آن در حالی که بسیاری از جوامع به تولید سنتی وابسته هستند، کفساری پایدار تضمین کنندهٔ آیندهٔ تولید سنتی از منابع تجدیدپذیر است. در زیر نمونه هایی از کف پوش های در دسترس که سازگار با محیط زیست هستند بیان شده است. علی رغم آن که کمتر شناخته شده اند. بنیاد آسم و آلرژی آمریکا به کسانی که آلرژی به گرد و غبار و یادیگر ذرات کفپوش را دارند استفاده از کفپوش هایی با کف صاف از چوب جنگلی و مشع کف اتاق را پیشنهاد کرده است. ساختمان سازی بر مبنای نگهداری انرژی و سازگاری با محیط زیست (BEES)، برنامه ای از مؤسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST)، یک منبع یک مرحله ای از اطلاعات مبتنی بر ارزیابی چرخه عمر در مورد گزینه های کف فراهم می کند. مقایسه چرخه زندگی جایگزین کفپوش های گروه های تحقیقاتی در سراسر جهان به طور مداوم نشان می دهد محصولات کفپوش زیستی، اثرات زیست محیطی کمتری از انواع دیگر کفپوش ها دارد. تولید و با ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با کف پوش

کف پوش در جدول کلمات

نوعی زیرانداز و کف پوش دستباف
زیلو

کف پوش را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کف پوش   • مفهوم کف پوش   • تعریف کف پوش   • معرفی کف پوش   • کف پوش چیست   • کف پوش یعنی چی   • کف پوش یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کف پوش
کلمه : کف پوش
اشتباه تایپی : ;t ~,a
عکس کف پوش : در گوگل

آیا معنی کف پوش مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )