برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1373 100 1

کامپایلر چندگذری

کامپایلر چندگذری در دانشنامه ویکی پدیا

کامپایلر چندگذری
یک کامپایلر چند گذری یک نوع کامپایلر است که کد منبع یا درخت نحو انتزاعی از برنامه را چندین بار پردازش می کند. این نوع کامپایلر برخلاف کامپایلر تک گذری است که فقط یک بار از روی برنامه گذر می کند (برنامه را پردازش می کند). هر گذر نتیجهٔ گذر قبلی را به عنوان ورودی انتخاب می کند و یک خروجی میانی تولید می کند. به این ترتیب کد میانی گذر به گذر بهبود می یابد تا گذر نهایی، کد نهایی را منتشر کند.
کامپایلر
کامپایلرهای چند گذری گاهی اوقات به نام کامپایلرهای گسترده نام گذاری می شوند که به گذرهایی با دامنهٔ وسیع تر اشاره دارند: آنهابه جای دیدن یک بخش کوچک از برنامه می توانند کل برنامهٔ در حال کامپایل را مشاهده کنند. در نتیجه دامنه گسترده تر به این کامپایلرها اجازه می دهد تا کد بهتری نسبت به خروجی کامپایلر یک گذری از لحاظ هزینهٔ زمانی و مصرف حافظه تولید کنند (به عنوان مثال کد با حجم کوچکتر، کد سریع تر). علاوه بر این، برخی از زبان ها را به دلیل نوع طراحیشان نمی توان در کامپایلرهای تک گذری کامپایل کرد.
این مرحله یک مرحله از یک کامپایلر چندگذری است که اطلاعات بی ربطی از برنامه منبع را که تحلیل نحوی قادر به استفاده یا تفسیر آن نخواهد بود را حذف می کند. اطلاعات بی ربط می تواند چیزهایی مانند نظرات و فضای سفید باشد. تحلیل لغوی علاوه بر از بین بردن اطلاعات بی ربط، نشانه های واژگانی از زبان را مشخص می کند. این بدان معنی است که اگر یک کامپایلر چندگذری استفاده شود Forward declaration به طور کلی لازم نیست.
تحلیل نحوی مسئول دنبال کردن قوانین نحوی (معمولاً به صورت گرامرهای مستقل از متن)و ساخت یک ارائه از زبان (مثل یک درخت نحوی انتزاعی یا گراف جهت دار بدون دور)است.
عکس کامپایلر چندگذری


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با کامپایلر چندگذری

کامپایلر چندگذری را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کامپایلر چندگذری   • مفهوم کامپایلر چندگذری   • تعریف کامپایلر چندگذری   • معرفی کامپایلر چندگذری   • کامپایلر چندگذری چیست   • کامپایلر چندگذری یعنی چی   • کامپایلر چندگذری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کامپایلر چندگذری
کلمه : کامپایلر چندگذری
اشتباه تایپی : ;hl~hdgv ]kn'bvd
عکس کامپایلر چندگذری : در گوگل

آیا معنی کامپایلر چندگذری مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )