برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1373 100 1

کامپایلر تک گذره

کامپایلر تک گذره در دانشنامه ویکی پدیا

کامپایلر تک گذره
کامپایلر تک گذره (one-pass compiler) به کامپایلری گفته می شود که دقیقاً با یک مرتبه گذر از روی متن داده شده، آن متن را ترجمه کند. این نوع کامپایلرها، در مقابل کامپایلرهای چندگذری هستند که چند بار متن را بررسی می کنند تا آن را ترجمه کنند. سرعت کامپایلرهای تک گذره بسیار بیشتر از کامپایلرهای چندگذری است اما قدرت کمتری دارند و زبان های محدودتری را می توانند پوشش دهند. به عنوان مثال، زبان پاسکال با کامپایلر تک گذره ترجمه می شود اما زبان های پیشرفته تر مانند جاوا، تنها با کامپایلر چندگذری قابل ترجمه هستند. به همین دلیل، به کامپایلرها تک گذره، کامپایلر محدود و به کامپایلرهای چندگذری، کامپایلر نامحدود می گویند. کامپایلرهای تک گذره، به دلیل سادگی، بسیار رایج تر هستند و طراحی آن ها برای برنامه نویسان راحت تر است.
- کامپایلرهای تک گذره، سرعت بیشتری نسبت به کامپایلرهای چندگذری دارند زیرا تنها یکبار متن برنامه را می خوانند و تمام عملیات لازم جهت کامپایل برنامه را در همان گذر اول انجام می دهند.
- کامپایلرهای تک گذره از حافظه کمتری نسبت به کامپایلرهای چندگذری استفاده می کنند. دلیل این امر، این است که کامپایلرهای چندگذری، نیاز دارند اطلاعات هر گذر خود را در حافظه ذخیره کنند تا در گذرهای بعدی بتوانند از آن استفاده کنند. اما این موضوع در کامپایلر تک گذره پیش نمی آید. در نتیجه، در ماشین هایی که حافظه کمی دارند یا دسترسی به حافظه در آن ها بسیار کند است، کامپایلر تک گذره مناسب تر است.
- قابلیت کامپایل شدن کد در یک گذر، معمولاً به عنوان یک نکته مثبت آن کد در نظر گرفته می شود زیرا فرایند نوشتن کامپایلر را برای برنامه نویس آسانتر می کند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کامپایلر تک گذره را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کامپایلر تک گذره   • مفهوم کامپایلر تک گذره   • تعریف کامپایلر تک گذره   • معرفی کامپایلر تک گذره   • کامپایلر تک گذره چیست   • کامپایلر تک گذره یعنی چی   • کامپایلر تک گذره یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کامپایلر تک گذره
کلمه : کامپایلر تک گذره
اشتباه تایپی : ;hl~hdgv j; 'bvi
عکس کامپایلر تک گذره : در گوگل

آیا معنی کامپایلر تک گذره مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )