برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1449 100 1

کارولینای شمالی

کارولینای شمالی در دانشنامه ویکی پدیا

کارولینای شمالی
کارولینای شمالی (به انگلیسی: North Carolina) یکی از ایالت های جنوبی آمریکا است. این ایالت یکی از سیزده ایالتی است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا قیام کردند. مرکز آن رالی و شهرهای مهم آن شارلوت و اشویل است.
جنگل ملی پیسگاه و پارک ملی کوه های اسموکی در این ایالت قرار دارند.
در سال ۲۰۱۲، این ایالت تولید ناخالص داخلی برابر با ۴۹۶٬۰۹۲ میلیارد دلار داشت، که قابل مقایسه با تولید ناخالص داخلی کشور نروژ (۵۰۰٬۰۳۰ میلیارد دلار) بود. کارولینای شمالی با ۳۰٪تولید سیگار بزرگترین ایالت تولیدکننده سیگار آمریکا می باشد. کارخانه کامیونسازی ماک در این ایالت قرار دارد.
کارولینای شمالی از سه دانشگاه بزرگ بهره می برد که این سه هسته آکادمیک تشکیل دهندهٔ پارک مثلث پژوهشی کارولینای شمالی می باشند. این سه، دانشگاه دوک، دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، و دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل می باشند.
عکس کارولینای شمالی
آبردین (به انگلیسی: Aberdeen) شهری در ایالت کارولینای شمالی کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۶٬۳۵۰ نفر بوده است.
ابوتسبرک، شمال کارولینا (به انگلیسی: Abbottsburg, North Carolina) در ایالات متحده آمریکا است که در کارولینای شمالی واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
مختصات: ۳۵°۴۱′۳۱″شمالی ۷۸°۲۲′۲۲″غربی / ۳۵٫۶۹۱۸۸۱°شمالی ۷۸٫۳۷۲۷۲۷°غربی / 35.691881; -78.372727 آرچر لاج (به انگلیسی: Archer Lodge) شهری در ایالت کارولینای شمالی کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کارولینای شمالی در دانشنامه آزاد پارسی

کارولینای شمالی (North Carolina)
ایالتی در شرق امریکا، با ۱۳۶,۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت و ۸,۰۴۹,۳۰۰ نفر جمعیت (۲۰۰۰). مرکزش رالی است. با امضای قانون اساسی امریکا در ۱۷۸۹ به دوازدهمین ایالت اتحادیه تبدیل شد. این ایالت از شمال به ویرجینیا، از غرب و شمال غربی به تنسی، از جنوب به جورجیا و کارولینای جنوبی، و از شرق به اقیانوس اطلس محدود است.

ارتباط محتوایی با کارولینای شمالی

کارولینای شمالی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کارولینای شمالی   • مفهوم کارولینای شمالی   • تعریف کارولینای شمالی   • معرفی کارولینای شمالی   • کارولینای شمالی چیست   • کارولینای شمالی یعنی چی   • کارولینای شمالی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کارولینای شمالی
کلمه : کارولینای شمالی
اشتباه تایپی : ;hv,gdkhd alhgd
عکس کارولینای شمالی : در گوگل

آیا معنی کارولینای شمالی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )
حقوق و دستمزد