برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1385 100 1

کابوی نیمه شب

کابوی نیمه شب در دانشنامه ویکی پدیا

کابوی نیمه شب
کابوی نیمه شب (به انگلیسی: Midnight Cowboy) نام یک فیلم سینمایی محصول سال ۱۹۶۹ کشور آمریکا است. بازیگران این فیلم داستین هافمن، جان ویت، برندا واکارو، سیلویا مایلز و جان مک گیور هستند. کارگردان این فیلم جان شلزینجر است.
یک جوان تگزاسی به نیویورک می رود تا معاشر زنان ثروتمند شود و با جیب پر از پول به فلوریدا بازگردد؛ ولی آشنایی او با مردی مسلول باعث می شود که دوران سختی را بگذراند.
برنده اسکار: بهترین فیلم / جان شله زینگر / والدو سالتنامزد اسکار: داستین هافمن / جان وویت / سیلویا مایلز کابوی نیمه شب؛ تنها فیلم با درجه X است که اسکار بهترین فیلم سال را نیز کسب کرده است.
عکس کابوی نیمه شب


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

کابوی نیمه شب در دانشنامه آزاد پارسی

کابوی نیمه شب (Midnight Cowboy)
فیلمی سینمایی دربارۀ یک جوان تکزاسی که به نیویورک می رود تا معاشر زنان ثروتمند شود. این فیلم براساس رمانی نوشتۀ جیمز لئو هرلیهی در ۱۹۶۹ به کارگردانی جان شلزینگر به نمایش درآمد. فیلم برندۀ جوایز اُسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، و بهترین فیلم نامه شد. هنگامی که جوباک (با بازی جان ویت) به شهر می رسد، درمی یابد که گذران زندگی سخت تر از آن چیزی است که فکر می کرده است. یک دزد مسلول به نام راتسو (با بازی داستین هافمن) با باک دوست می شود و اجازه می دهد در آپارتمان کوچکش در یک ساختمان از رده خارج بماند. هم چنانکه وضعیت سلامتی اش بدتر می شود، رویاهای شگفتی زندگی شهری باک ازبین می رود. آنان دوستان صمیمی می شوند و رؤیای رفتن به فلوریدا را در سر می پرورانند.

کابوی نیمه شب را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی کابوی نیمه شب   • مفهوم کابوی نیمه شب   • تعریف کابوی نیمه شب   • معرفی کابوی نیمه شب   • کابوی نیمه شب چیست   • کابوی نیمه شب یعنی چی   • کابوی نیمه شب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی کابوی نیمه شب
کلمه : کابوی نیمه شب
اشتباه تایپی : ;hf,d kdli af
عکس کابوی نیمه شب : در گوگل

آیا معنی کابوی نیمه شب مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )