برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1518 100 1
شبکه مترجمین ایران

ژوهانسبورگ

ژوهانسبورگ در دانشنامه ویکی پدیا

ژوهانسبورگ
ژوهانْسبورگ یا یوهانسبورگ بزرگترین شهر کشور آفریقای جنوبی است و در نزد مردم به شهر طلا شهرت دارد. یوهانسبورگ پایتخت اقتصادی و صنعتی محسوب شده و مرکز استان گائوتنگ، ثروتمندترین استان آفریقای جنوبی است.
این شهر یکی از ۵۰ شهرهای بزرگ دنیاست و بزرگترین شهر دنیا است که هیچ رودخانه، دریاچه یا ساحل دریا ندارد.
بر اساس آمار سال ۲۰۰۷ جمعیت بخش مرکزی شهر ۴٬۴۳۴٬۸۲۷ نفر و شهر با حومه هایش ۷٬۱۵۱٬۴۴۷ نفر بود.
عکس ژوهانسبورگ
ژوهانسبورگ(به انگلیسی: Jonesborough) شهری در ایالت تنسی کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۵٬۰۵۱ نفر بوده است.
ژوهانسبورگ (به انگلیسی: Johannesburg) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان کرن، کالیفرنیا واقع شده است. ژوهانسبورگ ۶٫۲۵۵ کیلومتر مربع مساحت و ۱۷۲ نفر جمعیت دارد و ۱٬۰۷۲ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
آبشار ژوهانسبورگ (به انگلیسی: Johannesburg Falls) آبشاری است در ایالت واشینگتن در ایالات متحده آمریکا که ۷۵۱ متر ارتفاع دارد. این آبشار نوزدهمین آبشار بلند جهان است.
فهرست آبشارها
فهرست آبشارها برپایه سرعت جریان
فهرست آبشارها برپایه ارتفاع
فهرست آبشارها برپایه گونه
بورس ژوهانسبورگ، (به انگلیسی: Johannesburg Stock Exchange) بازار بورس اوراق بهادار آفریقای جنوبی است، که در سال ۱۸۸۷ توسط کارآفرین بریتانیایی بنجامین مینورز وولان ت ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ژوهانسبورگ در دانشنامه آزاد پارسی

ژوهانْسْبورگ (Johannesburg)
(یا: یوهانسبورگ) بزرگ ترین شهر افریقای جنوبی. در ویتواترزراند، در استان گائوتنگ، واقع شده است. جمعیت شهر ۱,۶۷۵,۲۰۰ نفر (۲۰۰۳) و جمعیت حومۀ شهر ۲,۲۰۰,۰۰۰ نفر (۱۹۹۶) است. مرکز بزرگ صنعت استخراج طلا است. سایر صنایع آن عبارت اند از عملیات مهندسی، کارخانه های منجمدکنندۀ گوشت، و کارخانه های پوشاک. کشف طلا جمعیت مهاجران را تا ۱۸۹۵ به ۱۰۰هزار نفر افزایش داد و شهر به صورت اردوگاه بزرگ معدنی درآمد. تقاضا برای اعطای حق رأی به معدنچیان بریتانیاییِ شاغل در معادن طلای ژوهانسبورگ به جنگ بوئر(۱۸۹۹ـ۱۹۰۲) بین بریتانیا و جمهوری بوئرترانسوالانجامید. ژوهانسبورگ در ۳۱ مۀ ۱۹۰۰ به تصرّف بریتانیا درآمد. اعتصاب کارگران سفیدپوستِ مسلح، که از تصور جایگزینی با کارگران سیاه پوستِ کم مُزد به وحشت افتاده بودند، سبب به راه افتادن قیام رانددر ۱۹۲۲ شد، که سربازان دولتی به شدت آن را سرکوب کردند. ژوهانسبورگ در ۱۹۲۸ به شهر تبدیل شد. درپی رشد سریع اقتصادیِ شهر در طول جنگ جهانی دوم و پس از آن، مهاجرت سیاه پوستان افزایش یافت و در اطراف شهر حلبی آباد های فراوانی پدید آمد، که بزرگ ترین آن ها منطقۀ مسکونی سیاهان در سوو توبود. در طول سه سال پس از آزادی نلسون ماندلااز زندان در ۱۹۹۰، ژوهانسبورگ شاهد ناآرامی های گستردۀ سیاسی بود.

ژوهانسبورگ را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ژوهانسبورگ   • مفهوم ژوهانسبورگ   • تعریف ژوهانسبورگ   • معرفی ژوهانسبورگ   • ژوهانسبورگ چیست   • ژوهانسبورگ یعنی چی   • ژوهانسبورگ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ژوهانسبورگ

کلمه : ژوهانسبورگ
اشتباه تایپی : C,ihksf,v'
عکس ژوهانسبورگ : در گوگل

آیا معنی ژوهانسبورگ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )