برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1392 100 1

چندهمسری

چندهمسری در دانشنامه ویکی پدیا

چندهمسری
چندهمسری یا چندکامی وضعیتی است که در آن زن یا مرد بیش از یک همسر دارند. چندهمسری شامل دو نوع چندزنی و چندشوهری می شود. چندزنی حالتی است که در آن مرد در یک زمان با چند زن ازدواج کند. چندشوهری حالتی است که زن به طور هم زمان دو شوهر یا بیشتر داشته باشد.
از فرهنگ چند همسری تا حقوق چند همسری
چندهمسری در مسیحیت (جز برخی فرقه ها مثل مورمون ها) مًمنوع است؛ در حالی که در هندوگرایی، یهودیت و اسلام، چندزنی با شرایط خاص جایز شمرده می شود.
در بیشتر کشورهای توسعه یافته زندگی زناشویی فقط به صورت تک همسری است و مرد یا زن به طور قانونی نمی توانند در یک زمان با بیش از یک نفر ازدواج کنند. اما چندهمسری هنوز جایگاه خود را در بسیاری از جوامع و فرهنگ ها حفظ کرده است.
مفهوم دقیق چندهمسری چندان روشن نیست و این به فقدان تعریف دقیق از «همسر» بازمی گردد. معمولاً تعریف همسر در چندهمسری به روابطی محدود نمی شود که توسط دولت به رسمیت شناخته شده اند. اما این که دقیقاً چه نوع رابطه ای را می توان «همسری» در نظر گرفت به درستی مشخص نیست. در سوسیوبیولوژی و جانورشناسی اصطلاح چندهمسری به هر نوع جفت گیری چندگانه اشاره دارد.
عکس چندهمسری
چندهمسری در آنگولا (انگلیسی: Polygamy in Angola)، اگر چه رسماً غیرقانونی است، با وجود این تعدد زوجات عملی شناخته شده، در اجتماع گسترده ای قابل قبول و بسیار رایج در میان مردم آنگولا است. بسیاری از زنان با توجه به کمبود مردان از زمان جنگ داخلی به شیوهٔ چندهمسری زندگی می کنند. در آنگولا تحت قانون مدنی یا قوانین عرفی چند همسری به رسمیت شناخته نمی شود.
چندهمسری در بوروندی
چندهمسری (که مورمنها در قرن نوزدهم بدان ازدواج جمعی می گفتند و بنیادگرایان مورمن کنونی قائل به چند همسری به آن اصل می گویند) به مدت بیش از نیمی از قرن نوزدهم از تعلیمات رهبران ک ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با چندهمسری

چندهمسری را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علی باقری
چندهمسری POLYGAMY :[اصطلاح جامعه شناسی] شکلی از ازدواج که در آن مرد می تواند در یک زمان بیش از یک زن داشته باشد.
منبع https://rasekhoon.net

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی چندهمسری   • مفهوم چندهمسری   • تعریف چندهمسری   • معرفی چندهمسری   • چندهمسری چیست   • چندهمسری یعنی چی   • چندهمسری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی چندهمسری
کلمه : چندهمسری
اشتباه تایپی : ]knilsvd
عکس چندهمسری : در گوگل

آیا معنی چندهمسری مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )