برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1390 100 1

پیوند دهنده

پیوند دهنده در دانشنامه ویکی پدیا

پیوند دهنده
پیوندده (به انگلیسی: linker) برنامه ای است که قطعه برنامه های (ترجمه (رایانه) شده) و پرونده های داده ای را برای ایجاد یک برنامه اجرایی با یکدیگر پیوند می دهد. این برنامه می تواند کارهای دیگری هم انجام دهد مثلاً ایجاد کتابخانه ها.
به این قطعات کوچک که ممکن است به تنهایی قابل اجرا نباشند، آبجکت فایل گفته می شود.
در سکوهای یونیکس پیوندده را اکثراً Loader می نامند. این نام گذاری برای قائل شدن تفاوتی بین زمان اجرا و یا زمان کامپایل پروسه است. البته در بعضی سیستم عاملها این دو کار توسط یک برنامه انجام می شود. (لینک پویا)
برنامه های کامپیوتری معمولاً از چندین قطعه یا آبجکت فایل تشکیل می شوند. و معمولاً فایل واحدی به قطعات دیگر ارجاع می دهد.
لینکر همچنین می تواند از آبجکت فایلهای موجود در مجموعه ای واحد موسوم به کتابخانه استفاده کند.
معادل پیوندده از فرهنگ تشریحی کامپیوتر (داریوش فرسایی)، دانشیار ۱۳۷۹ خ است.
در نظریهٔ محاسبات، پیوند دهندهٔ پویا (به انگلیسی: Dynamic Linker) بخشی از سیستم عامل است که وظیفهٔ بارگذاری منابع و کتابخانه های مورد نیاز برنامهٔ اجرایی و پیوند دادن آن ها را به برنامه در زمان اجرا بر عهده دارد.
پیوند دادن معمولاً به فرایندی اطلاق می شود که در آن منابع مورد نیاز یک برنامه قبل از اجرا، در زمان کامپایل و توسط کامپایلر به آن برنامه متصل می شوند تا یک بستهٔ اجرایی (به انگلیسی: Executable) کامل ایجاد شود. در مقابل پیوند دهندهٔ پویا منابع مورد نیاز را در زمان اجرای برنامه در آن بارگذاری کرده و سپس آن ها را به برنامهٔ در حال اجرا مقید (به انگلیسی: Bind) می کند.
پیونده دهندهٔ پویا عملیات بارگذاری و پیوند منابع و کتابخوانه ها را در زمان اجرای برنامه بر عهده دارد. به این صورت که کتابخوانه های اشتراکی (به انگلیسی: Shared Libraries) و منابع مورد نیاز برنامه را در زمان اجرا و در صورتی که در حافظهٔ اصلی موجود نباشند، از حافظهٔ پایدار (به انگلیسی: Persistent Storage) به حافظهٔ اصلی منتقل کرده، سپس جدول های پرش (به انگلیسی: Jump Table) برنامهٔ بارگذا ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پیوند دهنده

پیوند دهنده در جدول کلمات

معنی پیوند دهنده به انگلیسی

splicer (اسم)
متصل کننده ، پیوند دهنده

پیوند دهنده را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پیوند دهنده   • مفهوم پیوند دهنده   • تعریف پیوند دهنده   • معرفی پیوند دهنده   • پیوند دهنده چیست   • پیوند دهنده یعنی چی   • پیوند دهنده یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پیوند دهنده
کلمه : پیوند دهنده
اشتباه تایپی : ~d,kn nikni
عکس پیوند دهنده : در گوگل

آیا معنی پیوند دهنده مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )