برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1409 100 1

پیوند دهنده پویا

پیوند دهنده پویا در دانشنامه ویکی پدیا

پیوند دهنده پویا
در نظریهٔ محاسبات، پیوند دهندهٔ پویا (به انگلیسی: Dynamic Linker) بخشی از سیستم عامل است که وظیفهٔ بارگذاری منابع و کتابخانه های مورد نیاز برنامهٔ اجرایی و پیوند دادن آن ها را به برنامه در زمان اجرا بر عهده دارد.
پیوند دادن معمولاً به فرایندی اطلاق می شود که در آن منابع مورد نیاز یک برنامه قبل از اجرا، در زمان کامپایل و توسط کامپایلر به آن برنامه متصل می شوند تا یک بستهٔ اجرایی (به انگلیسی: Executable) کامل ایجاد شود. در مقابل پیوند دهندهٔ پویا منابع مورد نیاز را در زمان اجرای برنامه در آن بارگذاری کرده و سپس آن ها را به برنامهٔ در حال اجرا مقید (به انگلیسی: Bind) می کند.
پیونده دهندهٔ پویا عملیات بارگذاری و پیوند منابع و کتابخوانه ها را در زمان اجرای برنامه بر عهده دارد. به این صورت که کتابخوانه های اشتراکی (به انگلیسی: Shared Libraries) و منابع مورد نیاز برنامه را در زمان اجرا و در صورتی که در حافظهٔ اصلی موجود نباشند، از حافظهٔ پایدار (به انگلیسی: Persistent Storage) به حافظهٔ اصلی منتقل کرده، سپس جدول های پرش (به انگلیسی: Jump Table) برنامهٔ بارگذاری شده را با آدرس های منابع اشتراکی تکمیل و اشاره گرهای (به انگلیسی: Pointer) با آدرس مطلق برنامه را آدرس دهی می کند.
پیاده سازی پیوند دهندهٔ پویا و بارگذار پویا و توانایی ها و کاربردهای آن ها بسته به نوع و ردهٔ سیستم عامل و نوع فایل های اجرایی و منابع مورد نیاز آن ها ممکن است متفاوت باشد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پیوند دهنده پویا

پیوند دهنده پویا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پیوند دهنده پویا   • مفهوم پیوند دهنده پویا   • تعریف پیوند دهنده پویا   • معرفی پیوند دهنده پویا   • پیوند دهنده پویا چیست   • پیوند دهنده پویا یعنی چی   • پیوند دهنده پویا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پیوند دهنده پویا
کلمه : پیوند دهنده پویا
اشتباه تایپی : ~d,kn nikni ~,dh
عکس پیوند دهنده پویا : در گوگل

آیا معنی پیوند دهنده پویا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )