برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1385 100 1

پیونددهنده

پیونددهنده در دانشنامه ویکی پدیا

پیونددهنده
پیوندده (به انگلیسی: linker) برنامه ای است که قطعه برنامه های (ترجمه (رایانه) شده) و پرونده های داده ای را برای ایجاد یک برنامه اجرایی با یکدیگر پیوند می دهد. این برنامه می تواند کارهای دیگری هم انجام دهد مثلاً ایجاد کتابخانه ها.
نمادهای «خارجی» تعریف شده، که گاهی اوقات نمادهای «عمومی» یا «ورود» گفته می شود، و اجازه می دهد توسط دیگر پیمانه ها فراخوانده شود،
نمادهای «خارجی» تعریف نشده، که مرجعی برا دیگر پیمانه ها است که این نمادها کجا تعریف شده اند، و
نمادهای محلی، در داخل فایل شیء به منظور تسهیل جابجایی استفاده می شود.
به این قطعات کوچک که ممکن است به تنهایی قابل اجرا نباشند، آبجکت فایل گفته می شود.
در سکوهای یونیکس پیوندده را اکثراً Loader می نامند. این نام گذاری برای قائل شدن تفاوتی بین زمان اجرا یا زمان کامپایل پروسه است. البته در بعضی سیستم عاملها این دو کار توسط یک برنامه انجام می شود. (لینک پویا)
برنامه های کامپیوتری معمولاً از چندین قطعه یا آبجکت فایل تشکیل می شوند؛ و معمولاً فایل واحدی به قطعات دیگر ارجاع می دهد.
عکس پیونددهنده
در نظریهٔ محاسبات، پیوند دهندهٔ پویا (به انگلیسی: Dynamic Linker) بخشی از سیستم عامل است که وظیفهٔ بارگذاری منابع و کتابخانه های مورد نیاز برنامهٔ اجرایی و پیوند دادن آن ها را به برنامه در زمان اجرا بر عهده دارد.
پیوند مستقیم
جهنم DLL
بارگذاری پویا
اتصال دیرهنگام
پیش اتصال
حذف کد مرده
پیوند دادن معمولاً به فرایندی اطلاق می شود که در آن منابع مورد نیاز یک برنامه قبل از اجرا، در زمان کامپایل و توسط کامپایلر به آن برنامه متصل می شوند تا یک بستهٔ اجرایی (به انگلیسی: Executable) کامل ایجاد شود. در مقابل پیوند دهندهٔ پویا منابع مورد نیاز را در زمان اجرای برنامه در آن بارگذاری کرده و سپس آن ها را به برنامهٔ در حال اجرا مقید (به انگلیسی: Bind) می کند.
پیونده دهندهٔ پویا عملیات بارگذاری و پیوند منابع و کتابخوانه ها را در زمان اجرای برنامه ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با پیونددهنده

پیونددهنده را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پیونددهنده   • مفهوم پیونددهنده   • تعریف پیونددهنده   • معرفی پیونددهنده   • پیونددهنده چیست   • پیونددهنده یعنی چی   • پیونددهنده یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پیونددهنده
کلمه : پیونددهنده
اشتباه تایپی : ~d,knnikni
عکس پیونددهنده : در گوگل

آیا معنی پیونددهنده مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )