برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1515 100 1
شبکه مترجمین ایران

پرتغالی برزیلی

پرتغالی برزیلی در دانشنامه ویکی پدیا

پرتغالی برزیلی
زبان پرتغالی برزیلی به دوره استعمار پرتغالی ها و ورودشان به کشور برزیل باز می گردد. گویش برزیلی در حدود ۲۴۰ میلیون نفر گویشور دارد که عمدتاً در برزیل ساکن هستند اما برخی از آن ها به عنوان مهاجر در ایالات متحده آمریکا، ژاپن، پاراگوئه و کانادا ساکن شده اند.
ایتالی
رومی تبار
Western Romance
ایبریایی-رومی
West-Iberian
Galician-Portuguese
پرتغالی
پرتغالی برزیلی
پاراگوئه  سورینام
ورود این زبان به برزیل به قرن شانزدهم میلادی باز می گردد. در آن زمان پرتغالی رواج چندانی نداشت اما ا آنجا که به عنوان زبان میانجی رایج گردید و جمعیت کثیری از سیاهان نیز به عنوان برده وارد برزیل شدند و مجبور بودند برای برقراری ارتباط زبان اولیه خود را کاملاً فراموش کنند و به زبان جدید سخن بگویند زبان پرتغالی را در این منطقه رواج داد و تا اوایل قرن نوزدهم زبان پرتغال زبان اکثریت قاطع مردم کشور برزیل بود. همچنین در قرن هجدهم فشارهای زیادی از جانب دولت پرتغال برای گسترش این زبان وارد شد که بیشتر جهت مقابله با فرهنگ و زبان اسپانیایی بود که در هشتاد درصد برزیل و سایر کشورهای آمریکای جنوبی بسرعت در حال رشد بود.
برخی پژوهشگران تفاوت میان برزیلی و پرتغالی را در حد تفاوت زبان انگلیسی رایج در بریتانیا و آمریکا دانسته اند. اما برخی دیگر این تفاوت هارا بسیار بیشتر از این می دانند. برای نمونه ۱۵٪ از واژگان دو زبان با هم متفاوت هستند. میان زیادی از این تفاوت ها به پیش زمینه غیر اروپایی شمار زیادی از متکلمین این زبان باز می گردد که واژه ها و اصطلاحات بومی خود را به زبان جدید یعنی پرتغالی نیز وارد کرده اند. ضمن اینکه مهاجران برزیل نیز همگی پرتغالی نبودند و واژگانی با ریشه های متفاوت در آن ها وجود دارد. گویش برزیلی نسبت به گویش رایج در پرتغال کهنه تر بنظر می رسد. تفاوت در نگارش و تلفظ و آواشناسی و حتی در دستور هم دیده می شود.
عکس پرتغالی برزیلی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پرتغالی برزیلی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پرتغالی برزیلی   • مفهوم پرتغالی برزیلی   • تعریف پرتغالی برزیلی   • معرفی پرتغالی برزیلی   • پرتغالی برزیلی چیست   • پرتغالی برزیلی یعنی چی   • پرتغالی برزیلی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پرتغالی برزیلی

کلمه : پرتغالی برزیلی
اشتباه تایپی : ~vjyhgd fvcdgd
عکس پرتغالی برزیلی : در گوگل

آیا معنی پرتغالی برزیلی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )