برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1413 100 1

پایگاه دانش

پایگاه دانش در دانشنامه ویکی پدیا

پایگاه دانش
پایگاه دانش (به انگلیسی: Knowledge base) به تکنولوژی گفته می شود که برای ذخیره سازی داده های پیچیده ساختار یافته و غیر ساختاریافته برای استفاده در سیستم پایگاه دانش گفته می شود.
پایگاه دانش تروریسم (انگلیسی: MIPT Terrorism Knowledge Base) یا پایگاه اطلاعاتی تروریسم (TKB) در آمریکا مربوط به مؤسسه ملی پیشگیری از تروریسم (MIPT) یک سایت اینترنتی حاوی اطلاعات در مورد حوادث تروریستی، رهبران، گروه ها و پرونده های مربوط به اینگونه موارد در دادگاه ها است. این پایگاه اطلاعاتی از سپتامبر ۲۰۰۴ تا مارس ۲۰۰۸ فعال بود و اکنون تعطیل شده است، اما پرونده های گروه هایی که در مرکز اسناد موجود بودند، اکنون توسط کنسرسیوم ملی برای مطالعه و مقابله با تروریسم در وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا نگهداری می شوند.
پایگاه اطلاعاتی تروریسم توسط مؤسسه ملی پیشگیری از تروریسم (MIPT)، یک سازمان غیرانتفاعی است که توسط وزارت امنیت داخلی ایالات متحده تأمین مالی و حمایت می شد.
پایگاه اطلاعاتی تروریسم حاوی اطلاعات تاریخی دربارهٔ تروریسم است که در سال ۱۹۶۸ با بیش از ۲۹۰۰۰ پرونده مربوط به حوادث، اسامی ۹۰۰ گروه و بیوگرافی ۱۲۰۰ رهبر راه اندازی شد. پایگاه اطلاعاتی تروریسم شامل چندین مشخصه برای تجزیه و تحلیل اطلاعات در مورد تروریسم، از جمله ابزار گرافیکی، نقشه ها و خلاصه های آماری است.
پایگاه اطلاعاتی تروریسم شامل دو بانک اطلاعاتی مربوط به حوادث تروریستی است، یکی تاریخچه و وقایع نگار تروریسم ابرشرکت رند (RAND) از ۱۹۶۸ تا ۱۹۹۷و دیگری بانک اطلاعاتی حوادث رند(RAND) از ۱۹۹۸ تا کنون می باشد. در حالی که بخش قبلی حوادث بین المللی را ردیابی می کرد، پایگاه داده دوم شامل حملات داخلی و بین المللی است. مؤسسه رند (RAND) یک بنیاد فکری و مرکز تحقیقاتی جهانی است که در سال ۱۹۴۶ توسط نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا تأسیس شد.
سیستم پایگاه دانش (به انگلیسی: K ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پایگاه دانش را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پایگاه دانش   • مفهوم پایگاه دانش   • تعریف پایگاه دانش   • معرفی پایگاه دانش   • پایگاه دانش چیست   • پایگاه دانش یعنی چی   • پایگاه دانش یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پایگاه دانش
کلمه : پایگاه دانش
اشتباه تایپی : ~hd'hi nhka
عکس پایگاه دانش : در گوگل

آیا معنی پایگاه دانش مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )