برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1642 100 1
شبکه مترجمین ایران

پانتومیم

/pAntomim/

معنی پانتومیم به فارسی

پانتومیم
( اسم ) نمایش حالات و احساسات و اندیشه ها و مطالب بکمک عمل و حرکت .

معنی پانتومیم در فرهنگ معین

پانتومیم
(تُ) [ فر. ] (اِ.) نمایشنامة صامت .

معنی پانتومیم در فرهنگ فارسی عمید

پانتومیم
نوعی نمایش همراه با موسیقی که در آن بازیگران سخن نمی گویند و مفاهیم را به یاری حرکات و حالت های چهره و بدن به بینندگان خود منتقل می کنند.

پانتومیم در دانشنامه ویکی پدیا

پانتومیم
پانتومیم یا ادابازی (به انگلیسی: Pantomime)، به اجرای نمایش بی کلام فقط با استفاده از حرکات بدن گویند.
کنترل حس
کنترل بدن
کنترل کلام
سرآغاز آن را باید از روم باستان و نمایش های آکروباتیک که توسط رقصنده ای ماسک دار به نام «پانتو میموس» مشهور بود، دانست.نامدارترین هنرمند معاصر این رشته، هنرپیشه مشهور نمایش فرانسه «مارسل مارسو» است که چند سال پیش درگذشت.
خاستگاه این هنر بریتانیا می باشد.
واژه پانتومیم به ۲ قسمت تقسیم می شود.
عکس پانتومیم
پانتومیم به معنی نمایش بی کلام
پانتومیم (بازی)
پانتومیم (آلبوم)
پانتومیم یا لال بازی یک بازی گروهی است که با استفاده از نمایش بی کلام انجام می شود.
شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم می شوند. گروه اول کلمه ای را با توافق انتخاب می کنند. از میان گروه دوم، یک نفر انتخاب می شود و گروه اول این کلمه را فقط به او می گویند. این فرد باید با اجرای پانتومیم (نمایش، بدون صحبت کردن) به بقیهٔ اعضای گروه خودش بفهماند که اعضای گروه اول چه کلمه ای انتخاب کرده بودند. بقیه افراد گروه می توانند صحبت کنند و سؤالاتی بپرسند، و کسی که پانتومیم را اجرا می کند می تواند با ایما و اشاره به آن ها جواب دهد. هر گروه مدت زمان خاصی (مثلاً ۳ دقیقه) فرصت دارد تا کلمهٔ مورد نظر را بیابد.
در دور بعد، یک نفر از اعضای گروه اول باید همین نمایش را برای کلمه منتخب گروه دوم انجام دهد. در هر دور، گروهی که کلمه را صحیح حدس زده است، یک امتیاز می گیرد و گروهی که در تعداد دورهای مساوی، امتیاز بیشتری گرفته، برنده است.
«پانتومیم» (انگلیسی: Charade (1953 film)) فیلمی در ژانر مرموز و ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پانتومیم در دانشنامه آزاد پارسی

پانْتومیم (pantomime)
پانْتومیم
پانْتومیم
پانْتومیم
(یا: لال بازی) نوعی هنر نمایشی غیرکلامی که با حالات صورت و حرکات بدن به اجرا درمی آید. پانتومیم یا میم همواره در تئاتر اجرا می شود. در تئاترهای در فضای باز یونان و روم باستان، جایی که تماشاچیان راحت تر می توانستند ببینند تا بشنوند، میم عنصری مهم در بازیگری بوده است. در یونان قدیم، میم کمدی واقع گرایانه ناشیانه ای توأم با گفتگوی نمایشی (دیالوگ) و ادا و حرکات مبالغه آمیز بود. پانتومیموس روم، بازیگری بود که با حرکاتی مشخص و موجز و صورتک هایی که به چهره می زد، همراه با موسیقی و خواندن گروه کُر شخصیتی خاص را به نمایش می گذاشت. پانتومیم از عناصر مهم کمدیا دلّارته است، کمدی بداهه که از قرن ۱۶ در ایتالیا سر برآورد و در سراسر اروپا گسترش یافت. این گونه نمایشی در قرن های ۱۷ و ۱۸ در فرانسه و انگلستان به صورت بخش جنبی کمدیا دلّارته ادامه یافت که ماجراهای آرلکن را به تصویر می کشید. در قرن ۱۸ جان ریچ، بازیگر شاخص نقش آرلکن، این نوع نمایش را در جشن میلاد مسیح (کریسمس) رواج داد تا به تدریج گسترده تر و مهم تر از آرلکن شد. به ویژه در ابتدای قرن ۱۹ با بازی جوزف گریمالدی که حرکات آکروباتیک را به آن افزود. ژان گاسپار دبورا، پانتومیم را به هنری والا ارتقا داد و مارسل مارسو و ژان لوئی بارو آن را در فرانسه ادامه دادند. بازیگران فیلم های صامت قرن ۲۰ همچون چارلی چاپلین و باستر کیتون روند داستان را کاملاً با تکیه بر میم اجرا می کردند. اصطلاح پانتومیم را برای لال بازی های رومی، که آن ها را بازیگری با صورتک اجرا می کرد، باله های قرن ۱۸ حاوی درون مایه های اسطوره ای، و در قرن ۱۹، برای نمایش های پیِروی صامت، که میم مدرن از دل آن پدید آمد، نیز به کار می بردند.

پانتومیم در جدول کلمات

معنی پانتومیم به انگلیسی

dumb show (اسم)
نمایش صامت وبدون حرف ، پانتومیم ، نمایش با اشاره و حرکات

پانتومیم را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

مجتبی عیوض صحرا
پانتو: پیشوند است و به معنی همه و میم: نمایش تقلیدی بدون حرف و صحبت : ادا اطوار،ادا بازی(در خندوانه)
جواد
از نظر من پانتومیم به معنای احساس و عواطف عشقانه میباشد یا بطور واضع به معنی عشق و دوست داشتن است
شایان علی اکبر زاده
پانتومیم در واقع پانتومایم می باشد ک معنای عامیانه آن حرکات بدون کلام است که گویای عبارتی می باشد.
رویا اسدی
به نظر من پانتومیم یعنی همان نمایش بی کلام بودن نظربقیه هم بسیار عالی است
خداحافظ همگی
جوادشجاعی
پانتومیم=بی‌واژه‌نمایی.
Alireza aliakbari
dumb play

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• پانتوميم لغت   • کلمه ی سخت پانتومیم   • پانتومیم بی ادبی   • موضوع برای بازی پانتومیم   • سوژه های پانتومیم   • سوژه خنده دار پانتومیم   • پیشنهاد کلمه برای پانتومیم   • موضوع پانتومیم   • معنی پانتومیم   • مفهوم پانتومیم   • تعریف پانتومیم   • معرفی پانتومیم   • پانتومیم چیست   • پانتومیم یعنی چی   • پانتومیم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پانتومیم

کلمه : پانتومیم
اشتباه تایپی : ~hkj,ldl
آوا : pAntomim
نقش : اسم
عکس پانتومیم : در گوگل

آیا معنی پانتومیم مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )