برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1462 100 1

پالاس

معنی پالاس در لغت نامه دهخدا

پالاس. (اِ) شعوری بدان معنی پلاس یعنی گلیم و نمد و جل و کهنه داده است و ظاهراً این صورت ، لفظ ترکی پلاس فارسی است. و رجوع به نرم دار شود.

پالاس. (اِخ ) پسر اِواندر و او بنابرقول ویرژیلیوس بدست تورنوس پادشاه قوم روتولی که در لاسیوم میزیستند کشته شد و اِنِئاس انتقام وی بستد. (تمدن قدیم ).

پالاس. (اِخ ) یکی از مقربین (کلود) امپراطور روم که او برای ازدواج با اگری پین کلود، مخدوم خویش را مسموم ساخت.

پالاس. (اِخ ) پیتر سیمون. طبیعی دان آلمانی. مولد برلین 1741م.1153/ هَ. ق. و وفات 1811م.1225/ هَ. ق. وی در اورال ، دریای خزر، آلتائی و چین سیاحت و بسیاری اکتشافات علمی کرده و او را کتابهای چند است.

پالاس. (اِخ ) یکی از نامهای می نرو الهه ٔ جنگ.

معنی پالاس به فارسی

پالاس
پیرسیمون طبیعی دان آلمانی ( و. برلین ۱۷۴۱ - ف. ۱۸۱۱ م . ) وی در اورال دریای خزر آلتائی وچین سیاحت و اکتشافات علمی بسیار کرده و کتابهایی چند نوشته است .
نرم دار
پسر اواندر
[Haliaeetus leucoryphus] [زیست شناسی- علوم جانوری] گونه ای از عقابیان و راستۀ شاهین سانان با بال های باریک و بلند و دم مدور که بالغ آن سر سفید و کروی دارد

معنی پالاس در فرهنگ فارسی عمید

پالاس
= پلاس

پالاس در دانشنامه ویکی پدیا

پالاس
پالاس یا ۲ پالاس یا سیارک ۲ (به انگلیسی: Pallas 2)دومین سیارک کشف شده است که در ۲۸ مارس ۱۸۰۲ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۴٫۱۳ است.
عکس پالاس
پالاس ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
پالاس (تیتان)
پالاس (دهانه)
گربه پالاس
پالاس (به یونانی: Παλλάς، Pallás) یکی از تیتان های جنگ در افسانه های یونان باستان است. بیشتر پدر و مادر او را کریوس و یوروبیا نامیده اند، که آنها سه پسر داشتند. نام دو پسر دیگر و برادران پالاس، استرایوس و پرسس بود. پالاس و همسرش استوکس چهار فرزند به نامهای زلوس، نیکه، کراتوس و بیا داشتند.
در سروده های هومر، پالاس فرزند مگامدس (بزرگمرد) و پدر سلنه نامیده شده است. همچنین پالاس را پدر ائوس نیز دانسته اند.
پالاس (دهانه) یک دهانه برخوردی در ماه است.
این دهانه ۱۱ دهانه اقماری دارد.
پالاس اینترتینمنت (انگلیسی: Palace Entertainment) یک شرکت سرگرمی مستقر در نیوپورت بیچ در کالیفرنیا است.
پالاس د ری (به اسپانیایی: Palas de Rey) یک دهستان در اسپانیا است که در استان لوگو واقع شده است. پالاس د ری ۱۹۹٫۶۸ کیلومتر مربع مساحت و ۳٬۶۷۸ نفر جمعیت دارد و ۵۳۴ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای اسپانیا
آآ پال ...

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پالاس در دانشنامه آزاد پارسی

پالاس ( ـ۶۲م)(Pallas)
بردۀ آزادشدۀ رومی و سرمنشیِ مالیِ امپراتور کلودیوس. به توصیۀ پالاس، کلودیوس با آگریپینای کهتر، که گفته می شد با پالاس رابطۀ نامشروع داشته است، ازدواج کرد و پسر او (امپراتور نرون آینده) را به فرزندی قبول کرد. پس از بر تخت نشستن نِرون، آگریپینا و پالاس به تدریج نفوذ خود را ازدست دادند و در ۶۲م نرون حکم قتل پالاس را، احتمالاً با هدف تصرف ثروت هنگفت او، صادر کرد.

ارتباط محتوایی با پالاس

پالاس در جدول کلمات

پالاس
گلیم ، پلاس

پالاس را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علی سیریزی
پالاس یا آتنه یا آتنا، خدای جنگجو، الههٔ خرد، جنگ، صنایع دستی و نگهبان شهر آتن بود و نام آتن را به افتخار او این چنین نامیدند.
آتنا از پیشانی زئوس زاده می شود؛هنگامی که زئوس از درد پیشانی خود به هفائستوس شکایت کرد، هفائستوس پیشانی زئوس را با تبری بزرگ شکافت و آتنا با لباس جنگ و اسلحه از پیشانی زئوس بیرون جست.
آتنا یکی از ۱۲ خدای بزرگ اولمپیایی،خدابانوی جنگ، صنعت ،هنرها و پیشه‌ها است. او را با مینروا رومی یکی می‌دانند.
روی سینه‌اش "ایجس" می‌پوشید که سینه‌بندی از جنس پوست بز با منگوله‌هایی آویزان به آن است. سپر او گرد بود و طبق گفتهٔ بعضی منابع تصویر سر گورگون بر روی آن نقش بسته بود.
او فرمانروای جنگ، طوفان و ایزدبانوی صلح نیز بود.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• رستوران هتل اسپیناس پالاس   • رستوران هتل اسپيناس پالاس   • هتل اسپیناس پالاس سعادت آباد   • تلفن هتل اسپیناس پالاس   • هتل اسپيناس پالاس تهران   • آدرس هتل اسپیناس پالاس   • هتل اسپیناس پالاس تهران   • معنی پالاس   • مفهوم پالاس   • تعریف پالاس   • معرفی پالاس   • پالاس چیست   • پالاس یعنی چی   • پالاس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پالاس
کلمه : پالاس
اشتباه تایپی : ~hghs
عکس پالاس : در گوگل

آیا معنی پالاس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )
شبکه مترجمین ایران