برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1673 100 1
شبکه مترجمین ایران

پادمان

پادمان در دانشنامه ویکی پدیا

پادمان
پادمان یا حفاظت در حقوق بین الملل، محدودیتی برای تجارت خارجی یا توسعه اقتصادی برای حفاظت از جوامع از آسیب های توسعه داخلی یا صنایع خانگی از رقابت خارجی است.
ممکن است یکی از اعضای سازمان تجارت جهانی برای محافظت از صنایع داخلی خود از آسیب یا آسیب احتمالی، کارهایی مانند محدودسازی موقت واردات یک محصول انجام دهد.
در چارچوب پیمان نامه سازمان ملل در تغییر اقلیم، پادمان هایی در نظر گرفته شده اند تا از مردم بومی و دیگر جوامع محلی با دانش سنتی منابع طبیعی محافظت کنند تا برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای حاصل از جنگل زدایی و تخریب جنگل ها کمک کنند.
مفاهیم سازمان تجارت جهانی و چارچوب پیمان نامه سازمان ملل در تغییر اقلیم به حقوق بین الملل، ربط دارند.
عکس پادمان
پادمان آژانس بین المللی انرژی اتمی (انگلیسی: IAEA safeguards) یک سیستم بازرسی و تأیید استفاده صلح آمیز مواد هسته ای به عنوان بخشی از پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) است که تحت نظارت سازمان آژانس بین المللی انرژی هسته ای قرار دارد
عملیات: A انجام بازرسی های پادمانی در شرق آسیا و استرالیا
عملیات B: انجام بازرسی های پادمانی در خاورمیانه (جنوب غربی آسیا)، آسیای جنوبی، آفریقا و آمریکا؛ این منطقه جغرافیایی همچنین شامل کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز می شود.
عملیات C: انجام بازرسی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، روسیه و آسیای مرکزی انجام می شود.
عملیات برای تأیید در ایران (مطابق آنچه که در برجام سال ۲۰۱۵ آمده است)
فعالیت های پادمان توسط بخش پادمان که یک اداره جداگانه در آژانس بین المللی انرژی اتمی است، انجام می شود. این وزارت تا مه ۲۰۱۸ توسط معاون مدیر کل ترو واریورانتا (از فنلاند) رهبری می شد. وی در این تاریخ از این سمت استعفا داد.
بیانیه مأموریت بخش پادمان: "نقش اصلی این اداره، حفاظت از محیط زیست، مدیریت و اجرای پادمان های آژانس بین المللی انرژی هسته ای است. این اداره همچنین با پاسخ به درخواس ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پادمان را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علیرضا
پادمان. پیوندنامه، مقاوله نامه، صورت مجلس سیاسی. در زبان انگلیسی، Protocol و Treaty مترادفِ پادمان می باشند، اگرچه واژهٌ Treaty تا حدی نزدیکتر به واژهٌ فارسیِ عهدنامه میباشد.
در آزانس انرژی اتمی در مقابل Safeguards استفاده می شود. پادْمان در فارسی به معنای نظارت و حراست کردن است و اسم مصدری است که از ریشهٔ فعل پاییدن گرفته شده است. پادمان امروزه در اصطلاح به مقررات نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی گفته می شود که شامل انواع بازرسی ها می شود
زهرا میرحسینی
safeguard
نظارت های فراپادمانی: sweeping inspection

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پادمان   • مفهوم پادمان   • تعریف پادمان   • معرفی پادمان   • پادمان چیست   • پادمان یعنی چی   • پادمان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پادمان

کلمه : پادمان
اشتباه تایپی : ~hnlhk
عکس پادمان : در گوگل

آیا معنی پادمان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )