برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1518 100 1
شبکه مترجمین ایران

پادشاهی هلند

پادشاهی هلند در دانشنامه ویکی پدیا

پادشاهی هلند
مختصات: ۵۲°۲۲′ شمالی ۴°۵۳′ شرقی / ۵۲٫۳۶۷°شمالی ۴٫۸۸۳°شرقی / 52.367; 4.883
Koninkrijk der Nederlanden (هلندی )
پادشاهی هلند (هلندی: Koninkrijk der Nederlanden راهنما·اطلاعات; فریزی غربی: Keninkryk fan de Nederlannen; پاپیامنتو: Reino Hulandes) حکومتی مستقل و پادشاهی مشروطه ای دارای سرزمین هایی در اروپای غربی و کارائیب است. این پادشاهی را چهار بخش شکل داده اند، که هر یک کشوری با حاکمیتِ مستقلِ ملی است و به طور برابر در پادشاهی مشارکت دارد. این چهار بخش یا کشور هلند، کوراسائو، آروبا و سینت مارتن اند. جز سه شهرداری ویژه در کارائیب، بقیه هلند در اروپا قرار دارد. کشورهای دیگر هم در کارائیب قرار دارند.
پادشاهی هلند متشکل از چهار کشور جزئی است که بر اساس برابری پادشاهی را تشکیل می دهند. پادشاهی هلند حکومت مستقل کامل است و هلند فقط یکی از این کشورها است.
هلند در سده های میانه بخشی از امپراتوری مقدس روم بود. در سده هفدهم بازرگانان هلندی فرمان روای دریاها بودند. بندرهای هلندی ثروتمندترین شهرهای اروپا بودند و سرزمین های دور و نزدیک بسیاری یا با ایشان دادوستد داشتند یا در استعمار هلندیان بودند. کمپانی هند شرقی هلند الگویی بود که سپس تر کمپانی شرقی بریتانیا در پیروی از آن تأسیس شد.
عکس پادشاهی هلند
پادشاهی هلند (زبان هلندی: Koninkrijk Holland) را ناپلئون بناپارت به عنوان یک دولت دست نشانده برای برادر سومش، لویی بناپارت تأسیس کرد تا منطقه را بهتر کنترل کند. استان اصلی در این کشور، هلند نام داشت که بعدها به کل کشور هلند گفته شد.
لویی بناپارت که شاه منطقه بود بر پایهٔ توصیه های برادرش حکومت داری نکرد و بیشتر به نظر ساکنان هلند توجه داشت از این رو حکومت کم کم ضعیف شد تا در ۱۸۱۰ پادشاهی از بین رفت و هلند به خاک فرانسه پیوست و تا ۱۸۱۳ این پیوستن ادامه داشت.
پادشاهی هلند شامل هلند امروزی به جز لیمبورخ و بخش هایی از زیلاند بود که آن موقع جزئی از فرانسه بود همچنین East Frisia که در ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پادشاهی هلند را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی پادشاهی هلند   • مفهوم پادشاهی هلند   • تعریف پادشاهی هلند   • معرفی پادشاهی هلند   • پادشاهی هلند چیست   • پادشاهی هلند یعنی چی   • پادشاهی هلند یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی پادشاهی هلند

کلمه : پادشاهی هلند
اشتباه تایپی : ~hnahid igkn
عکس پادشاهی هلند : در گوگل

آیا معنی پادشاهی هلند مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )