برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1331 100 1

ویکتور امانوئل سوم

ویکتور امانوئل سوم در دانشنامه ویکی پدیا

ویکتور امانوئل سوم
ویکتور امانوئل سوم، (به ایتالیایی: Vittorio Emanuele III)، پادشاه آلبانی در میان سال های (۱۹۳۹–۱۹۴۳)، امپراتور اتیوپی در سال های (۱۹۳۶–۱۹۴۱) و پادشاه ایتالیا در سال های (۱۹۰۰–۱۹۴۶) بود.
ویکی پدیای انگلیسی
در ۲۴ ژوئیه ۱۹۴۳ کنت گرندی و شورای بزرگ فاشیست ایتالیا رأی به درخواست از ویکتور امانوئل برای بدست گیری دوباره اختیارات قانونی خود و عدم اعتماد به موسولینی داند. بعد از ظهر روز بعد شاه که خود برای مدتی خلاص شدن از دست دیکتاتور را برنامه ریزی می کرد. موسولینی را به کاخ فراخواند و او را از نخست وزیری برکنار و مارشال پیترو بادوگیلیو رو به جای وی منصوب کرد. سپس دستور به بازداشت موسولینی داد و اعلام کرد به نفع شاه قانونی آلبانی و امپراتور اتیوپی هایله سلاسی از این عناوین دست می کشد.
در انظار عمومی ویکتور امانوئل و بادوگیلیو اعلام کردند به جنگ به عنوان یکی از اعضای قدرت های محور ادامه می دهند. هر دو به شکل مخفیانه برای متارکه جنگ شروع به مذاکره با متفقین کردند. دربار حتی بسیار قبل از خلع موسولینی نمایندگانی برای صحبت با متفقین فرستاده بود.
در هشتم سپتامبر سال ۱۹۴۳ ویکتور امانوئل بدون آگاهی دادن به نیروهای مسلح متارکه جنگ با متفقین را اعلام کرد. این تسلیم غافلگیرکننده باعث شد نیروهای ایتالیایی بدون دستور مشخصی رها شوند و المانها که مدتی بود انتظار چنین حرکتی را داشتند به سرعت قوای ایتالیایی را خلع سلاح و توقیف کردند و کنترل نواحی بالکان جزایر یونان در دریای مدیترانه فرانسه و حتی خود ایتالیا را بدست گرفتند. تعداد زیادی از سربازان ایتالیایی که تسلیم نشدند به متفقین پیوستند تا با المانها مبارزه کنند.
عکس ویکتور امانوئل سوم


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ویکتور امانوئل سوم

ویکتور امانوئل سوم را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ویکتور امانوئل سوم   • مفهوم ویکتور امانوئل سوم   • تعریف ویکتور امانوئل سوم   • معرفی ویکتور امانوئل سوم   • ویکتور امانوئل سوم چیست   • ویکتور امانوئل سوم یعنی چی   • ویکتور امانوئل سوم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ویکتور امانوئل سوم
کلمه : ویکتور امانوئل سوم
اشتباه تایپی : ,d;j,v hlhk,mg s,l
عکس ویکتور امانوئل سوم : در گوگل

آیا معنی ویکتور امانوئل سوم مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )