برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1522 100 1
شبکه مترجمین ایران

ویزیگوت ها

ویزیگوت ها در دانشنامه ویکی پدیا

ویزیگوت ها
ویزیگوت ها یا باختَرگُت ها یا (به لاتین: Visigothi) (به فرانسوی: Wisigoths) یکی از دو شاخه اصلی گوتها -از ژرمن های خاوری- بودند. شاخه دیگر اوستروگوت ها (خاورگت ها) بودند. اینان امپراتوری روم را در دوره کوچ آشفته ساختند.
نویسندگان ویکی پدیای انگلیسی، Visigoths. (نسخه ۳ ژوئن ۲۰۰۷)
دائرةالمعارف تاریخ - ویلیام گاند - متن انگلیسی
آندلس یا تاریخ حکومت مسلمین در اروپا
تاریخ فتوحات مسلمانان در اروپا - شکیب ارسلان
نامدارترین نیروهای ویزیگوت زیر فرمان آلاریک یکم در سال ۴۱۰ میلادی به رم تاختند. پس از فروپاشی روم غربی ویزیگوت ها تا دو سده و نیم دیگر در اروپا نقش بزرگی را بازی کردند. آنها کم کم در آغاز سده پنجم پس از میلاد مسیح به شبه جزیره ایبری کوچیدند و پادشاهی هایی را در تولوز و تولدو برپا نمودند و نوادگانشان تا سده هشتم هم بر آن سامان فرمان می راندند.
این قوم ژرمن در سدهٔ چهار و پنج میلادی از آن سوی رودخانه راین به سمت جنوب فرانسه امروزی آمده و یک پادشاهی را در نواحی شهر «تولوز» تأسیس کردند که بعدها توسط «کلوویس» پادشاه فرانک ها از این منطقه بیرون رانده شده و به سمت اسپانیا عقب نشینی کردند. با گذشت زمان، ویزیگوت ها در این شبه جزیره یک پادشاهی اشرافی و فئودالی ایجاد می کنند. در حقیقت ویزیگوت ها الگوی حکومت رومی را برای فرمانروایی برگزیده بودند. آنها از فرهنگ یا تمدن مشخصی برخوردار نبودند و قدرت آنها در سایه شمشیر و تاخت وتاز سرداران و سربازان معنا می یافت. در روزگار ویزیگوت ها، کشاورزان وابسته به زمین بودند و حق آزادی برای رفتن به جای دیگری را نداشتند.
در یک شب تابستانی در سال ۴۱۰ میلادی، ویزیگوت ها به شهر رم حمله کردند و به مدت سه روز بربرهای گرسنه، خانه های ثرومندان را چپاول نمودند. در طول ۸۰۰ سال، این اولین باری بود که رم مورد مورد حمله قرار گرفته بود.
عکس ویزیگوت ها


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ویزیگوت ها در دانشنامه آزاد پارسی

ویزیگوت ها (Visigoth)
از اقوام ژرمن شرقی. حدود قرن ۲م. در نزدیکی دریای سیاه سکونت داشتند. به دو دسته اوستروگوت های شرقی و ویزیگوت های غربی تقسیم می شدند. اوستروگوت ها در ۳۷۲م مقهور هون ها شدند. در ۴۵۴م استقلالشان را باز یافتند و در دوران زمامداری تئودوریک کبیر بر ایتالیا دست یافتند (۴۸۸ـ۴۹۳م)؛ پس از آن که یوستی نیانوس اول، امپراتور بیزانس، ایتالیا را فتح کرد (۵۳۵ـ۵۵۵م) با دیگر ساکنان درآمیختند و از صورت قوم خارج شدند. ویزیگوت ها به تراکیا (تراکیه) کوچیدند. به فرماندهی آلاریک بر یونان و ایتالیا تاختند (۳۹۵ـ۴۱۰م)، رم را غارت کردند و در جنوب فرانسه مملکتی برپا کردند. پس از آن که به دست فرانک ها از آ ن جا رانده شدند، مملکتی در اسپانیا ایجاد کردند که تا زمان فتوحات اعراب مغربی در ۷۱۱م پابرجا بود.

ویزیگوت ها را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ویزیگوت ها   • مفهوم ویزیگوت ها   • تعریف ویزیگوت ها   • معرفی ویزیگوت ها   • ویزیگوت ها چیست   • ویزیگوت ها یعنی چی   • ویزیگوت ها یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ویزیگوت ها

کلمه : ویزیگوت ها
اشتباه تایپی : ,dcd',j ih
عکس ویزیگوت ها : در گوگل

آیا معنی ویزیگوت ها مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )