برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1621 100 1
شبکه مترجمین ایران

ویدئو

ویدئو در دانشنامه ویکی پدیا

ویدئو
ویدیو، فناوری الکترونیکی دریافت، ضبط، پردازش، ذخیره، انتقال و بازسازی تصاویر نامتحرک است که صحنه های متحرک را نمایش می دهد. فناوری ویدیو ابتدا برای سامانه های تلویزیونی گسترش یافت ولی پس از آن برای فراهم آوردن امکان نگاشت به صرفه، در فرمت های گوناگون گسترش یافت. همچنین می توان ویدیو را از راهاینترنت به شکل فیلم از نمایشگر رایانه دید.
ویدئو بلاگ (video blog) یا ویدئو لاگ (video log) که اغلب به صورت مختصر وی لاگ یا ولاگ (vlog) خوانده می شود؛ یکی از شاخه های وب نوشت است که در آن از ویدئو به عنوان رسانهٔ اصلی استفاده می شود.
ویکی پدیای انگلیسی.
ویدئو بلاگ ها همانند سایر وب نوشتها از آراس اس، اتم و …، برای گسترش ویدئوها بر روی اینترنت، تجمع خودکار و اجرا بر روی تلفن های همراه و کامپیوترهای شخصی سود می جویند.
در ۲ ژانویه ۲۰۰۰، آدام کنترس یک ویدیو در کنار یک پست وبلاگ بنویسد که با هدف اطلاع دوستان و خانواده اش از محل سفر خود به لس آنجلس در جستجوی کسب و کار نشان می دهد و اولین پست را در مورد آنچه که بعداً طولانی ترین اجرا می شود، نشان می دهد. وبلاگ ویدئویی در تاریخ. در نوامبر سال جاری، آدریان مایلز یک ویدیو از تغییر متن را در یک تصویر ثابت قرار داد، و واژه نامه را برای اشاره به وبلاگ ویدئویی خود بنویسد. لوک بووانمن، فیلمساز و موسیقیدان، در سال ۲۰۰۲ از سایت Tropisms.org که در حال حاضر از پیش تعطیل شده بود، شروع به فعالیت کرد و به عنوان یک خاطره ویدئویی از سفرهای پس از کالجش، یکی از اولین سایتهایی که به نام Vlog یا Videolog نامگذاری شده است. در سال ۲۰۰۴، استیو گارفیلد وبلاگ ویدئویی خود را راه اندازی کرد و آن سال «سال وبلاگ ویدئویی» اعلام کرد.
پرونده: دیمیتری مدودف videoblog 30 نوامبر 2008.
ویدئو پروژکتور (به انگلیسی: Video projector) یا ویدئو فراتاب دستگاهی است که برای نمایش تصاویر انفورماتیک روی یک پرده یا دیوار سفید استفاده می شود. با رشد سریع ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ویدئو را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

ایرزاد
ویدئو
ضبط و پخش،وِیدو( از هُوِیدا:هُ وِید آ)،پَخشگر،

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ویدئو   • مفهوم ویدئو   • تعریف ویدئو   • معرفی ویدئو   • ویدئو چیست   • ویدئو یعنی چی   • ویدئو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ویدئو

کلمه : ویدئو
اشتباه تایپی : ,dnm,
عکس ویدئو : در گوگل

آیا معنی ویدئو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )