برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1392 100 1

وودوو

وودوو در دانشنامه ویکی پدیا

وودوو
وودوو یک آیین عجیب دینی است که در وست ایندیز، به ویژه در هائیتی و جامائیکا، بخش هایی از ساحل آفریقا و جنوب ایالات متحده رواج داشت. وودوو بر پایهٔ نیاپرستی، جادوگری و خرافات استوار است و شکل شعایر و مراسم جادویی به خود می گیرد. وقتی بردگان آفریقایی به غرب منتقل شدند، به زور به مسیحیت گرویدند. اجبار در تغییر دین بر این فرضیه استوار بود که بردگان مذهب شرک دارند که باید با مسیحیت جایگزین شود. بردگان، مخصوصاً در مناطق خارج از آمریکا، به بسیاری از سنت های آفریقایی خود پای بند ماندند. نتیجه تلاش برای کاتولیک کردن آن ها این بود که ملغمه ای از سنت های مذهبی آفریقایی و مسیحیت به وجود آمد که بعدها نام وودوو به خود گرفت. معتقدان به وودوو و روحانیون آن ها شیطان پرست نیستند. مناسک و آیین های مذهبی این افراد بسیار غیرعادی و از دیدگاه انسان شناسی و قوم شناسی بسیار جالب است، اما آن ها به هیچ وجه به عبادت شیطان، آن طور که در شیطان پرستی دیده می شود، نمی پردازند.
مک دانل ایکس اف-۸۸ وودوو (به انگلیسی: McDonnell XF-88 Voodoo) یک هواگرد ساختِ کارخانهٔ مک دانل در کشور ایالات متحده آمریکا است . نخستین استفاده کنندهٔ این هواگرد نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا بوده است. این هواگرد برای نخستین بار در ۰۱۹۴۸-۱۰-۲۰ ۲۰ اکتبر ۱۹۴۸ میلادی مورد استفاده قرار گرفت.
فهرست هواگردها
مک دانل سی اف-۱۰۱ وودوو (به انگلیسی: McDonnell CF-101 Voodoo) یک هواگرد ساختِ کارخانهٔ مک دانل در کشور ایالات متحده آمریکا است . نخستین استفاده کنندهٔ این هواگرد نیروی هوایی سلطنتی کانادا بوده است. این هواگرد برای نخستین بار در ۰۱۹۵۴-۰۹-۲۹ ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۴ میلادی مورد استفاده قرار گرفت.
فهرست هواگردها


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

وودوو را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی وودوو   • مفهوم وودوو   • تعریف وودوو   • معرفی وودوو   • وودوو چیست   • وودوو یعنی چی   • وودوو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی وودوو
کلمه : وودوو
اشتباه تایپی : ,,n,,
عکس وودوو : در گوگل

آیا معنی وودوو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )