برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1377 100 1

وصیتنامه اسپانیایی

وصیتنامه اسپانیایی در دانشنامه ویکی پدیا

وصیتنامه اسپانیایی
وصیتنامهٔ اسپانیایی (به انگلیسی: Spanish Testament) کتابی است از آرتور کستلر که در ۱۹۳۷ نوشته و منتشر شده است. او در این اثر وقایع جنگ داخلی اسپانیا در هنگام تصرف شهر مالاگا از سوی شورشیان سلطنت طلب (به رهبری فرانکو) و جریان بازداشت خود توسط آنان را شرح می دهد و از خاطرات و روزنوشت های خود در سلول انفرادی زندان شهر سویل می نویسد.
آرتور کوستلر، وصیتنامه اسپانیایی، سیروس سهامی، چاپ اول ۱۳۷۷، انتشارات چاپخش، ۵-۰۸-۵۵۴۱-۹۶۴
نسخه دیگری از این کتاب در سال ۱۹۴۲ با عنوان گفتگو با مرگ (به انگلیسی: Dialogue with Death) منتشر شده است.
آرتور کستلر به عنوان خبرنگار روزنامه انگلیسی نیوز کرونیکل در ۱۵ ژوئن ۱۹۳۷ به اسپانیا می رود. پنج روز پیش از آن لشکر کئیپو دو للانو حمله خود به مالاگا را آغاز کرده بود. ژنرال گونزالس کئیپو دو للانو از مخالفین سابق دربار و مقاله نویس روزنامه لیبرتا مادرید بوده که اکنون به کودتاگران پیوسته و در رأس لشکر دوم ارتش شورشی قرار داشت.
آرتور کستلر که در اسپانیا آرتورو خوانده می شد در ماه های قبل برای گزارش جنگ به پرتغال، اردوگاه فالانژیستها، مادرید و کاتالان سفر کرده بود و به تازگی کتابی را در مورد جنگ داخلی اسپانیا به زبان انگلیسی به چاپ رسانده بود. کستلر در این کتاب آشکارا از جمهوریخواهان جانبداری کرده و روی جلد کتاب تصاویری از افراد شکنجه شده توسط نظامیان فالانژ را قرار داده بود.
عکس وصیتنامه اسپانیایی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با وصیتنامه اسپانیایی

وصیتنامه اسپانیایی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی وصیتنامه اسپانیایی   • مفهوم وصیتنامه اسپانیایی   • تعریف وصیتنامه اسپانیایی   • معرفی وصیتنامه اسپانیایی   • وصیتنامه اسپانیایی چیست   • وصیتنامه اسپانیایی یعنی چی   • وصیتنامه اسپانیایی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی وصیتنامه اسپانیایی
کلمه : وصیتنامه اسپانیایی
اشتباه تایپی : ,wdjkhli hs~hkdhdd
عکس وصیتنامه اسپانیایی : در گوگل

آیا معنی وصیتنامه اسپانیایی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )