برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1525 100 1
شبکه مترجمین ایران

والت دیزنی

والت دیزنی در دانشنامه ویکی پدیا

والت دیزنی
والتر الیاس «والت» دیزنی (به انگلیسی: Walter Elias "Walt" Disney) (زاده ۵ دسامبر ۱۹۰۱ – درگذشته ۱۵ دسامبر ۱۹۶۶) یک تاجر، کاریکاتوریست، پویانما، تهیه کننده، کارگردان، فیلمنامه نویس، کارآفرین و صداپیشه آمریکایی بود. او یکی از چهره های سرشناس صنعت انیمیشن آمریکا و سراسر جهان، به عنوان یک نماد بین المللی و بشردوست شناخته شده است که به خوبی در طول فعالیت هایش درقرن بیستم همگان او را می شناسند. او و برادرش روی اولیور دیزنی (Roy O. Disney) با عنوان غول تجاری هالیوود مشهورند. دیزنی، بنیان گذار محصولات والت دیزنی است که بعدها به یکی از معروف ترین و بهترین شرکت های تولید فیلم تبدیل و مشهور شد. این شرکت در حال حاضر با نام کمپانی والت دیزنی معروف است و درآمد سالانه آن در سال ۲۰۱۳، ۴ میلیارد دلار بوده است.
۲۱ فیلم پویانمایی بلند
۴۹۳ فیلم کارتونی کوتاه
۴۷ فیلم پویانمایی آمیخته با تصاویر سینمایی
۴۷ فیلم بر پایه واقعیت
۳۳۰ ساعت برنامه تلویزیونی باشگاه میکی ماوس
دیزنی به عنوان یک انیماتور و کارآفرین، به خصوص به عنوان یک تولیدکننده فیلم و نمایش دهنده محبوب، و همچنین به عنوان یک نوآور در انیمیشن و طراحی پارک تفریحی (Disney land) ملاحظه شده است. او و کارکنانش برخی از شخصیت های کارتونی معروف دنیا مانند میکی ماوس را خلق نمودند که دیزنی شخصاً صداپیشگی او را بر عهده گرفت. در طول عمر خود، او موفق به دریافت چهار جایزه اسکار افتخاری و ۲۲ جایزه اسکار از مجموع ۵۹ نامزد اسکار، از جمله رکورددار چهار جایزه در یک سال شد که منجر به دریافت جوایز و کاندیدای زیاد اسکار بیش از هر فرد دیگری در طول تاریخ شد. او همچنین موفق به کسب ۷ جایزه امی شده است و نام خود را به دیزنی لند و پارک های اقامتی والت دیزنی در آمریکا داده است؛ نام او همچنین به استراحت گاه های بین المللی مانند استراحت گاه دیزنی توکیو، دیزنی لند پاریس و دیزنی لند هنگ کنگ نسبت داده شده است.
او در ۱۵ دسامبر ۱۹۶۶ به دلیل سرطان ریه در بوربانکِکالیفرنیا چشم از جهان فروبست. یک سال بعد، ساخت و ساز استراحت گاه والت دیزنی در فلوریدا آغاز شد. برادرش روی دیزنی، قلمرو پادشاهی سحر و جادو که یکی از اولین ساخته های چهار پارک تفریحی دیزنی است را در ۱ اکتبر ۱۹۷۱ افتتاح کرد.
دیزنی در ۵ ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

والت دیزنی در دانشنامه آزاد پارسی

رجوع شود به:دیزنی، والتر الیاس (۱۹۰۱ـ۱۹۶۶)

والت دیزنی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی والت دیزنی   • مفهوم والت دیزنی   • تعریف والت دیزنی   • معرفی والت دیزنی   • والت دیزنی چیست   • والت دیزنی یعنی چی   • والت دیزنی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی والت دیزنی

کلمه : والت دیزنی
اشتباه تایپی : ,hgj ndckd
عکس والت دیزنی : در گوگل

آیا معنی والت دیزنی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )