برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1404 100 1

هیونا

هیونا در دانشنامه ویکی پدیا

هیونا
کیم هیونا (به کره ای: 김현아) (به چینی: 金泫我/金泫雅) که بیش تر با نام هیون آ (به انگلیسی: HyunA) شناخته می شود، یک خواننده، مدل، مجری، طراح و ترانه سرا اهل کشور کرهٔ جنوبی است.
کانال هیونا در یوتیوب
هیونا در توئیتر (کره ای)
4Minute Official Japanese website
4minute official Korean website
او عضو گروه واندر گرلز و ۴مینیت بود.
هیونا در ۶ ژوئن ۱۹۹۲ در سئول متولد شده است. بعدها پدر و مادر او از هم جدا شده اند. مادر او نیز یک طراح مد است. همچنین او دو خواهر کوچک تر دارد. هیونا در مدرسهٔ هنر و موسیقی کره تحصیل کرده و اکنون در دانشگاه کیونگ هی در رشتهٔ هنر تحصیل می کند.
او ابتدا به عنوان رهبر گروه واندر گرلز در سال ۲۰۰۶ به شهرت دست یافت اما یک سال بعد این گروه را به خاطر برخی مشکلات ترک کرد. او سپس وارد گروه دخترانه «۴مینیت» شد و تاکنون به همراه دیگر اعضای این گروه یک آلبوم کامل کره ای، سه آلبوم کره ای کوتاه، یک آلبوم ژاپنی کامل، شش تک آهنگ ژاپنی و چندین تک آهنگ کره ای را منتشر کرده است که موفق ترین آهنگ این گروه با نام «هات ایشو» (به انگلیسی: Hot Issue) بیش از ۴ میلیون نسخه فروش داشت. او همچنین به همراه جانگ هیون سونگ عضو سابق گروه beast از سال ۲۰۱۱ در گروه دونوازی ترابل میکر (به انگلیسی: Trouble Maker) فعالیت می کند و تاکنون در این گروه دو آلبوم ترابل میکر و کمیستری (به انگلیسی: Chemistry) را منتشر کرده است. هیونا دو آلبوم بابل پاپ (به انگلیسی: Bubble Pop!) و ملتینگ (به انگلیسی: Melting) را نیز شخصاً منتشر کرده که با موفقیت هایی همراه بوده اند. هیونا در گانگنام استایل، پربازدیدترین نماهنگ یوتیوب، در کنار سای به ایفای نقش پرداخت و مدتی بعد نیز از روی این نماهنگ، نماهنگ اوپا ایز جاست مای استایل (به انگلیسی: Oppa Is Just My Style) را با همراهی سای اجرا و منتشر کرد.
عکس هیونا


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با هیونا

هیونا را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

asal
هیونا به معنی نیک یا نیکو هست

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی هیونا   • مفهوم هیونا   • تعریف هیونا   • معرفی هیونا   • هیونا چیست   • هیونا یعنی چی   • هیونا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هیونا
کلمه : هیونا
اشتباه تایپی : id,kh
عکس هیونا : در گوگل

آیا معنی هیونا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )