برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1530 100 1
شبکه مترجمین ایران

هوئی

هوئی در دانشنامه ویکی پدیا

هوئی
هوئی نام یک گروه قومی بزرگ در کشور چین است. هویی ها در شمال این کشور زندگی می کنند و بیشتر آنها مسلمان هستند. این قوم در واقع بخشی از قوم هان قوم اصلی کشور چین هستند با این تفاوت که مسلمان هستند و تعداد آن ها در سال ۲۰۱۸ میلادی حدود ۱۵ میلیون نفر تخمین زده می شود. قوم هوئی نقش مهمی در فرهنگ غنی چینی قدیم داشته اند و هم اکنون نیز هنر های بسیاری در چین از این قوم سر منشأ گرفته اند. در میان این مردم صوفی گری رواج بسیاری دارد و تاثیر پذیری از فرهنگ ایرانی نیز در ادبیات ، نمایش ، قالیبافی و معماری این مردمان دیده می شود ، در واقع اسلام در میان این مردم از طریق بازرگانان ایرانی مسلمان رواج یافته است.
چین;
مشاهیر
ژنگ هی دریا سالار مشهور چینی در دوران سلسله مینگ معروف به حاجی محمود شمس الدوله.
آن هویی (به چینی: 安徽) (خوانده شود: آن خووِی) یکی از استان های جمهوری خلق چین است. این استان در شرق چین، در آن سوی حوضه های آبریز رودهای یانگتسه و هوآی هه قرار دارد.
وب گاه دولتی آن هوئی
محدوده آن از سوی شرق با استان جیانگسو، از جنوب شرقی با ژجیانگ، در جنوب با جیانگژی، در جنوب غربی با هوبئی، در شمال غربی با هنان و در سوی شمال از راه باریکه ای با استان شاندونگ هم مرز است.
مرکز آن شهر هفئی (Hefei)است. جمعیت آن بالغ بر شصت و چهار میلیون نفر است. مساحت این استان برابر ۱۳۹،۴۰۰ کیلومتر مربع است .
استان خودگردان سانجی هوئی یکی از ولایات خودمختار منطقه خودمختار سین کیانگ می باشد. این استان توسط شهر اورومچی و شهر ووجیاچو به دو نیمه شرقی و غربی تقسیم شده است.
ساموئل هوئی (انگلیسی: Samuel Hui؛ زادهٔ ۶ سپتامبر ۱۹۴۸(1948-09-06)) یک موسیقی دان، خواننده، ترانه سرا، تهیه کننده موسیقی، هنرپیشه اهل هنگ کنگ است.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

هوئی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی هوئی   • مفهوم هوئی   • تعریف هوئی   • معرفی هوئی   • هوئی چیست   • هوئی یعنی چی   • هوئی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هوئی

کلمه : هوئی
اشتباه تایپی : i,md
عکس هوئی : در گوگل

آیا معنی هوئی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )