برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1430 100 1

نیوفاندلند و لابرادور

نیوفاندلند و لابرادور در دانشنامه ویکی پدیا

نیوفاندلند و لابرادور
نیوفاوندلند و لابرادور (به انگلیسی: Newfoundland and Labrador) (به فرانسوی: Terre-Neuve-et-Labrador) شرقی ترین استان های کانادا است. این استان در شمال شرق آمریکای شمالی واقع شده و با اقیانوس اطلس مرز ساحلی دارد. مرکز استان و در عین حال بزرگ ترین شهر آن سینت جانز است.
ویکی پدیای انگلیسی
این استان دو بخش اصلی دارد: جزیره نیوفاندلند و منطقه لابرادور که در شمال غربی جزیره واقع است. مساحت نیوفاوندلند و لابرادور با هم ۴۰۵٬۲۱۲ کیلومتر مربع و جمعیت این استان ۵۱۴ هزار نفر است. در حدود ۹۴ درصد از جمعیت این استان در جزیره نیوفاندلند سکونت دارند که نیمی از آن ها شبه جزیره آوالون ساکن اند.
این استان از دیدگاه زبانی همگن ترین استان کانادا است و زبان مادری ۹۷٫۶ درصد از ساکنان آن در سرشماری سال ۲۰۰۶ انگلیسی بوده است. در این استان گویش خاصی از انگلیسی رایج است که «انگلیسی نیوفاندلندی» نام دارد. در لابرادور، گویش های بومیان اینو-آیمون و اینوکتیتوت نیز صحبت می شود. در گذشته در نیوفاندلند بخشی از مردم به فرانسوی و ایرلندی و زبان منقرض شده بیوتهوک نیز سخن می گفتند.
شهر سینت جانز، مرکز استان، بیستمین شهر بزرگ کانادا است و حدود ۴۰ درصد از جمعیت نیوفاوندلند و لابرادور در این شهر زندگی می کنند.
عکس نیوفاندلند و لابرادور
پرچم نیوفاندلند و لابرادور در ۶ ژوئن ۱۹۸۰ پذیرفته شد.
پورت یونیون، نیوفاندلند و لابرادور (به انگلیسی: Port Union, Newfoundland and Labrador) یک منطقهٔ مسکونی در کانادا است که در ترینتی بای، نیوفاندلند و لابرادور واقع شده است.
فهرست شهرهای کانادا
709
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با نیوفاندلند و لابرادور

نیوفاندلند و لابرادور را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نیوفاندلند و لابرادور   • مفهوم نیوفاندلند و لابرادور   • تعریف نیوفاندلند و لابرادور   • معرفی نیوفاندلند و لابرادور   • نیوفاندلند و لابرادور چیست   • نیوفاندلند و لابرادور یعنی چی   • نیوفاندلند و لابرادور یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نیوفاندلند و لابرادور
کلمه : نیوفاندلند و لابرادور
اشتباه تایپی : kd,thkngkn , ghfvhn,v
عکس نیوفاندلند و لابرادور : در گوگل

آیا معنی نیوفاندلند و لابرادور مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )
شبکه مترجمین ایران