برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1524 100 1
شبکه مترجمین ایران

نینا سیمون

نینا سیمون در دانشنامه ویکی پدیا

نینا سیمون
یونیس کتلین وِیمون (به انگلیسی: Eunice Kathleen Waymon) (زادهٔ ۲۱ فوریه ۱۹۳۳- درگذشتهٔ ۲۱ آوریل ۲۰۰۳)، که به نام هنری خود نینا سیمون مشهور است، خواننده، ترانه سرا، نوازنده پیانو و فعال حقوق مدنی آمریکا بود. حس خوب، دوستت دارم پورگی، تو را افسون کردم از ترانه های مشهور وی هستند.
وبگاه رسمی نینا سیمون
صفحه در وبگاه IMDB
نینا سیمون در دانشنامه جاز
نینا ششمین فرزند یک خانواده فقیر، در تریون کارولینای شمالی به دنیا آمد. از سه سالگی شروع به نواختن پیانو کرد و از همان کودکی در کلیسای محلی اجراهایی داشت. دوازده ساله بود که اولین کنسرتش در زمینه موسیقی کلاسیک را برگزار کرد. پس از پایان دبیرستان برای ورود به مؤسسه موسیقی کرتیس در فیلادلفیا اقدام کرد که درخواستش پذیرفته نشد، مسئله ای که سیمون معتقد بود ارتباط مستقیم با نژادش و رنگ پوستش داشت. پس از این ماجرا به نیویورک نقل مکان کرد و در مدرسه موسیقی جولیارد شروع به تحصیل کرد. برای تأمین مخارج زندگی، به خوانندگی و نوازندگی در یک بار روی آورد و از آنجا بود که به خاطر سبک خاصش به تدریج دارای طرفدار و شهرت شد. وی در سال ۲۰۰۰ برنده جایزه گرمی شد درحالی که پیشتر ۱۵ بار نامزد این جایزه شده بود. به او هم چنین دو مدرک افتخاری در زمینه موسیقی و علوم انسانی اعطا شد. نینا سیمون با تلفیق و ترکیب موسیقی کلاسیک، جاز و پاپ سبکی بسیار شخصی و غیرمتعارف پدیدآورد و در طول بیش از ۴ دهه فعالیت هنری با آثار و اجراهای مملو از شور و شوق و احساس تأثیر فراوانی بر دیگر موسیقیدانان گذاشت.
در سال ۱۹۹۳ سیمون در جنوب فرانسه ساکن شد. او که چندین سال از بیماری سرطان پستان رنج می برد سرانجام در تاریخ ۲۱ آوریل ۲۰۰۳ در منزلش درگذشت.
عکس نینا سیمون


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نینا سیمون را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نینا سیمون   • مفهوم نینا سیمون   • تعریف نینا سیمون   • معرفی نینا سیمون   • نینا سیمون چیست   • نینا سیمون یعنی چی   • نینا سیمون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نینا سیمون

کلمه : نینا سیمون
اشتباه تایپی : kdkh sdl,k
عکس نینا سیمون : در گوگل

آیا معنی نینا سیمون مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )